притисни ентер »

Пораз за Пелистер и за ТФТ
Пораз за Пелистер и за ТФТ

Пораз за Пелистер и за ТФТ

Македонските претставници Пелистер и ТФТ Скопје со пораз го стартуваа вториот „балон“ во АБА2 лигата. Битолчани го претрпеа првиот пораз во регионалното натпреварување од Широки бријег со 73:83, додека ТФТ Скопје беше поразен и по четврти пат и тоа овој пат од Крка со 83:93. Нашите кошаркарски тимови денеска ќе се обидат да го поправат впечатокот во

ТФТ доживеа уште еден пораз во АБА2 лигата

ТФТ доживеа уште еден пораз во АБА2 лигата

Екипата на ТФТ Скопје загуби уште еден натпревар во АБА2 лигата и тоа против искусната Крка која славеше со 93-83. Скопскиот тим се бореше и се обидуваше да се носи со Крка која важи за еден од претендентите за влез во најсилната јадранска конкуренција, но лошата игра во втората четвртина си го направи своето (25-10) или поточно тоа беше пресудно за

Крка го совлада ТФТ, прв пораз и за Пелистер во АБА2-лигата

Крка го совлада ТФТ, прв пораз и за Пелистер во АБА2-лигата

Крка го совлада ТФТ, прв пораз и за Пелистер во АБА2-лигата Македонскиот тим Пелистер го запиша првиот пораз во АБА2-лигата, откако загуби на гостувањето кај Широки бријег со 73-83, додека ТФТ Скопје беше поразен и по четврти пат во натпреварувањето, и тоа овој пат од Крка со 83-93. Најдобар во победничкиот тим беше Брзоја со 27 поени, додека кај Пелистер

Четврти пораз на ТФТ во АБА 2

Четврти пораз на ТФТ во АБА 2

Ниту во четвртиот обид, кошаркарите на ТФТ не дојдоа до првиот триумф во АБА 2 Лигата. Крка беше подобар противник, и на крајот славеше со 10 разлика (93-83). Избраниците на Боро Смилковски одлично го отворија мечот, и имаа константно водство во првата четвртина, која ја добија со 18-12. Но, во вториот период целосно потфрлија и целосно анемични, па

Прв пораз за Пелистер во АБА 2

Прв пораз за Пелистер во АБА 2

Широки Бријег му го нанесе првиот пораз на Пелистер во новата сезона во АБА2 лигата. По победите над ТФТ и Шенчур, кошаркарите на Пелистер загубија со 83:73 од босанскиот тим, кој стигна до првата победа. Пелистер добро го почна натпреварот, по првиот период обезбеди три поени позитива, а на полувреме замина со два поени предност (40:38). Сепак, во

Крка му пресуди на ТФТ, прв пораз и за Пелистер во АБА2-лигата

Крка му пресуди на ТФТ, прв пораз и за Пелистер во АБА2-лигата

Македонскиот тим Пелистер го запиша првиот пораз во АБА2-лигата, откако загуби на гостувањето кај Широки бријег со 73-83, додека ТФТ Скопје беше поразен и по четврти пат во натпреварувањето, и тоа овој пат од Крка со 83-93. Битолскиот клуб ја доби првата четвртина со 25-22, по што го испушти водството во продолжение, откако во поголем дел од времето

Смилковски: Втората четвртина и онаа 0-18 серија се причина за поразот

Смилковски: Втората четвртина и онаа 0-18 серија се причина за поразот

ТФТ го доживеа четвртиот пораз во АБА-2 лигата. Подобар од тафталиџани беше екипата на Крка Ново Место (93-83), а по натпреварот тренерот Боро Смилковски ги сподели импресиите и го коментираше вториот натпревар во балонот во Сараево. „Беше добар меч, уште едно искуство за нас, како што споменавте до сега клучна беше втората четвртина, беше 18-0 серија

Прв пораз за Пелистер во АБА 2

Прв пораз за Пелистер во АБА 2

Широки Бријег му го нанесе првиот пораз на Пелистер во новата сезона во АБА2 лигата. По победите над ТФТ и Шенчур, кошаркарите на Пелистер загубија со 83:73 од босанскиот тим, кој стигна до првата победа. Добивај вести на вибер Пелистер добро го почна натпреварот, по првиот период обезбеди три поени позитива, а на полувреме замина со два поени предност

Прв пораз за Пелистер во АБА 2

Прв пораз за Пелистер во АБА 2

Широки Бријег му го нанесе првиот пораз на Пелистер во новата сезона во АБА2-лигата. По победите над ТФТ и Шенчур, кошаркарите на Пелистер загубија со 83:73 од босанскиот тим, кој стигна до првата победа. Пелистер добро го почна натпреварот, по првиот период, обезбеди три поени позитива, а на полувремето замина со два поена предност (40:38). Сепак,