притисни ентер »

Пуштени во продажба билетите за ПСЖ, Битола очекува уште еден ракометен спектакл
Пуштени во продажба билетите за ПСЖ, Битола очекува уште еден ракометен спектакл

Пуштени во продажба билетите за ПСЖ, Битола очекува уште еден ракометен спектакл

По победата против Вардар 1961, ракометна Битола се подготвува за уште еден спектакл. Во Битола доаѓа шампионот на Франција, ПСЖ, предводен од Никола Карабатиќ и пораенешниот македонски селектор Раул Гонзалез. Битолскиот клуб веќе ги пушти во продажба билетите за натпреварот со францускиот тим и за краток период се очекува да биде распродадена салата

ПСЖ и Раул Гонзалес гости во Битола, ракометарите посакуваат полни трибини!

ПСЖ и Раул Гонзалес гости во Битола, ракометарите посакуваат полни трибини!

Македонскиот првак, Пелистер по победата над Вардар во дербито во плеј-офот целосно се врти кон Лигата на шампиони. Тука битолчани се уште го бараат првиот триумф, имаат 10 порази во низа и се последни на табелата во групата А. Новиот предизвик за Пелистер е ПСЖ, во салата „Боро Чурлевски“ гостува во среда (18:45 часот). Од клубот информираа дека билетите

Еурофарм Пелистер ги пушти во продажба билетите за дуелот со ПСЖ

Еурофарм Пелистер ги пушти во продажба билетите за дуелот со ПСЖ

Битолскиот тим веќе денес ги пушти во продажба билетите за натпреварот со францускиот тим и за краток период се очекува да биде распродадена салата „Боро Чурлевски“. Поединечните билети се по цена од 450 денари (странични места на трибините) и 550 денари (централни места на трибините. Од Еурофарм Пелистер истакнаа дека сопствениците на сезонските билети