притисни ентер »

Џастин Бибер и Хејли Болдвин планираат мала венчавка
Џастин Бибер и Хејли Болдвин планираат мала венчавка

Џастин Бибер и Хејли Болдвин планираат мала венчавка

Ако мислевте дека венчавката на Џастин и Хајли е откажана, сте се излажале. Иако оваа популарна двојка е веќе во брак, тие би сакале да имаат мала церемонија за нивните пријатели и семејство. “Тие сѐ уште се  одлучуваат дали сакаат мала или голем свадба. Тие сакаат мала свадба, но имаат толку многу луѓе што сакаат да присуствуваат, така што  би можело

Зошто Џастин и Хејли ја одложуваат свадбата?

Зошто Џастин и Хејли ја одложуваат свадбата?

Џастин Бибер и Хејли Болдвин сe верија во јули и тајно се венчаа во септември. Сепак, долгоочекуваната голема свадба сè уште не се случила. И причината за ова е сосема тривијална – не е време. “Тие ангажирале свадбен агент и сакале да имаат венчавка во јануари. Тие не можат да чекаат да ги поканат своите сакани и пријатели и да организираат голема