притисни ентер »

Надал: Ги почитувам тенисерите кои решија да играат на УС Опен, може им требаат пари
Надал: Ги почитувам тенисерите кои решија да играат на УС Опен, може им требаат пари

Надал: Ги почитувам тенисерите кои решија да играат на УС Опен, може им требаат пари

Освојувачот на 19 Гренд слем титули, Рафаел Надал ја коментираше својата одлука да не ја брани својата титула на УС Опен. Шпанскиот тенисер потврди претходно овој месец дека нема да игра во Њујорк поради ситуацијата со коронавирусот. – Јас не сум лицето кое може да суди дали оваа одлука е паметна или не. Јас ја почитувам сработената работа и позитивниот

Надал: Ги почитувам тенисерите кои решија да играат на УС Опен, може им требаат пари

Надал: Ги почитувам тенисерите кои решија да играат на УС Опен, може им требаат пари

Освојувачот на 19 Гренд слем титули, Рафаел Надал ја коментираше својата одлука да не ја брани својата титула на УС Опен. Шпанскиот тенисер потврди претходно овој месец дека нема да игра во Њујорк поради ситуацијата со коронавирусот. – Јас не сум лицето кое може да суди дали оваа одлука е паметна или не. Јас ја почитувам сработената работа и позитивниот

Вавринка: На Ѓоковиќ не му е потребна лекција од мене

Вавринка: На Ѓоковиќ не му е потребна лекција од мене

Станислас Вавринка е само уште еден во низата на врвни тенисери кои го откажаа своето учество на Ју-Ес Опен, откако искусниот Швајцарец процени дека ситуацијата во Њујорк е посебно ризична за одигрување на турнир од врвно нив. Популарниот Стен добро знае какво е чувстото да се подигне трофејот на Флешинг Медоус, но сепак оваа година нема да тргне во

Надал: Ги почитувам тенисерите кои решија да играат на УС Опен, може им требаат пари

Надал: Ги почитувам тенисерите кои решија да играат на УС Опен, може им требаат пари

Освојувачот на 19 Гренд слем титули, Рафаел Надал ја коментираше својата одлука да не ја брани својата титула на УС Опен. Шпанскиот тенисер потврди претходно овој месец дека нема да игра во Њујорк поради ситуацијата со коронавирусот. – Јас не сум лицето кое може да суди дали оваа одлука е паметна или не. Јас ја почитувам сработената работа и позитивниот

Вавринка: Да му делам лекции? Ѓоковиќ носи поголема одговорност од сите нас!

Вавринка: Да му делам лекции? Ѓоковиќ носи поголема одговорност од сите нас!

Швајцарскиот тенисер Станислас Вавринка не верува дека тенисот наскоро ќе се врати на старото и дека еден од показателите за тоа беше и „Адриа Тур“. Освојувачот на три грен слем турнири смета дека во ситуацијата со коронавирусот, воопшто не е лесно да се организираат вакви комплицирани настани со многу учесници, дури и кога нема публика. – Тенисот

Надал: Ги почитувам тенисерите кои решија да играат на УС Опен, може им требаат пари

Надал: Ги почитувам тенисерите кои решија да играат на УС Опен, може им требаат пари

Шпанскиот тенисер потврди претходно овој месец дека нема да игра во Њујорк поради ситуацијата со коронавирусот. Њујорк, 10 август 2020 (МИА) – Освојувачот на 19 Гренд слем титули, Рафаел Надал ја коментираше својата одлука да не ја брани својата титула на УС Опен. Шпанскиот тенисер потврди претходно овој месец дека нема да игра во Њујорк поради ситуацијата

Надал: Ги почитувам тенисерите кои решија да играат на УС Опен, може им требаат пари

Надал: Ги почитувам тенисерите кои решија да играат на УС Опен, може им требаат пари

Њујорк, 10 август 2020 () – Освојувачот на 19 Гренд слем титули, Рафаел Надал ја коментираше својата одлука да не ја брани својата титула на УС Опен. Шпанскиот тенисер потврди претходно овој месец дека нема да игра во Њујорк поради ситуацијата со коронавирусот. – Јас не сум лицето кое може да суди дали оваа одлука е паметна или не. Јас ја почитувам

УС Опен нема среќа: Уште едно големо тениско име го откажа од настапот

УС Опен нема среќа: Уште едно големо тениско име го откажа од настапот

Швајцарецот Станислас Вавринка  официјално потврди дека  се откажува од учество годинава  на УС Опен. Грен Слем турнирот е предвиден за  31. август, и ќе трае до 13 септември, Вавринка е последен од низата на тенисери кои го откажаа учеството, квалитетот ќе биде сиромашен, Федерер и Надал нема да настапат, Ѓоковиќ се уште се двоуми. Вавринка е 17.