притисни ентер »

Легендарниот Меџик посочи кој ќе биде МВП во НБА во следнава сезона
Легендарниот Меџик посочи кој ќе биде МВП во НБА во следнава сезона

Легендарниот Меџик посочи кој ќе биде МВП во НБА во следнава сезона

Додека Лос Анџелес Лејкерс ги промовира играчите за новата сезона и воедно најавува атак на титулата, легендата на 16-кратниот НБА шампион, Маџик Џонсон даде свој тип за тоа која ќе ја понесе наградата за најкорисен играч во натпреварувачката 2019/2020. Џонсон верува дека ова признание ќе заврши токму во неговиот поранешен клуб и тоа во рацете на Леброн