притисни ентер »

Кајмаковски: Доколку сакате да ја пренесете вистината, ве молам објавете ја
Кајмаковски: Доколку сакате да ја пренесете вистината, ве молам објавете ја

Кајмаковски: Доколку сакате да ја пренесете вистината, ве молам објавете ја

До сите медиуми: Ова е единствена моја изјава во врска со случајот, досега не сум дал ниту една изјава за кој било медиум. Доколку сакате да ја пренесете вистината, ве молам објавете ја. Почитувани, Морам да реагирам на сериозно обвинување кое е тотално невистинито и бесмислено. Се соочувам со бројни навреди и сакам да ја споделам вистината со вас

За симболот „Голема Албанија“, Кајмакоски напиша: „Ова е вистината, ве молам објавете ја“

За симболот „Голема Албанија“, Кајмакоски напиша: „Ова е вистината, ве молам објавете ја“

Огромна прашина се крена откако во српските медиуми се појави фотографија на која наводно нашиот Даниел Кајмакоски со раце го покажал симболот на Голема Албанија . Станува збор за емисијата „Твоето лице звучи познато“, во кој учесниците добиваат најразлични задачи за да глумат некој познат лик. Фото: Дамир Дервишагиќ, Соња Спасиќ Од тогаш, па до сега

Српската естрада бара протерување на Даниел Кајмакоски: „За него треба затвор“

Српската естрада бара протерување на Даниел Кајмакоски: „За него треба затвор“

Фотографиите од Кајмакоски веднаш наидоа на остра критика во соседството, па немаше пејач и јавна личност во Србија која не го искоментира неговиот потег. Дел од српската естрада веќе на големо го осудува Даниел Кајмакоски кој за време на снимањето на „Твоето лице звучи познато“ сакајќи да ги покаже лакираните нокти, наводно, го покажал двоглавиот

Даниел Кајмакоски сакаат да го протераат од Србија – Дел од пејачите се кренаа на нозе против него

Даниел Кајмакоски сакаат да го протераат од Србија – Дел од пејачите се кренаа на нозе против него

ИЗВОР Скопје24 | октомври 9, 2019 Српската естрада веќе на големо го осудува Даниел Кајмакоски кој за време на снимањето на „Твоето лице звучи познато“ сакајќи да ги покаже лакираните нокти, наводно, го покажал двоглавиот орел алудирајќи на Голема Албанија. Фотографиите од Кајмакоски веднаш наидоа на остра критика во соседството, па немаше пејач и

Не е лесно да си јавна личност: Србија бесна на пејачот Даниел Кајмакоски

Не е лесно да си јавна личност: Србија бесна на пејачот Даниел Кајмакоски

Македонскиот пејач Даниел Кајмакоски, стана популарен во регионот по учеството и победата во музичкото шоу Икс Фактор. Кајмакоски во моментов е дел од емисијата „Твоето лице звучи познато“, во продукција на „Емоушн“. Емисијата ужива огромна популарност во целиот регион, а Кајмаковски несвесно предизвика вистински скандал. Имено нашиот пејач за време

Реакција на Даниел Кајмакоски: „Моите лакирани нокти немаат никаква врска со двоглавиот орел“

Реакција на Даниел Кајмакоски: „Моите лакирани нокти немаат никаква врска со двоглавиот орел“

„Морам да реагирам на сериозно обвинување кое е тотално невистинито и бесмислено. Се соочувам со бројни навреди и сакам да ја споделам вистината со вас“, напиша популарниот пејач Данијел Кајмакоски откако се прошири веста дека тој „летал двоглав орел“ во Србија. „Пред втората емисија на ТВ шоуто „Твоето лице звучи познато“ во Белград, кога во шминкерницата

Не е лесно да си јавна личност: Србија бесна на пејачот Даниел Кајмаковски

Не е лесно да си јавна личност: Србија бесна на пејачот Даниел Кајмаковски

Македонскиот пејач Даниел Кајмаковски, стана популарен во регионот по учеството и победата во музичкото шоу Икс Фактор. Кајмаковски во моментов е дел од емисијата „Твоето лице звучи познато“, во продукција на „Емоушн“. Емисијата ужива огромна популарност во целиот регион, а Кајмаковски несвесно предизвика вистински скандал. Имено нашиот пејач за време

Јавните личности од српската естрада го прокоментираа скандалот со Даниел Кајмакоски во „ТЛЗП“

Јавните личности од српската естрада го прокоментираа скандалот со Даниел Кајмакоски во „ТЛЗП“

фото: принтскрин/јутуб Фотографијата на која Даниел Кајмакоски на снимањето на „ТЛЗП“ ги држи рацете во положба на двоглав орел, симбол на Албанија наиде на многу негативни коментари и критики. Тој се огласи преку својот „Фејсбук“ истакнувајќи дека не било намерно и не знаел дека тоа е симбол на Албанија. По случувањата во „ТЛЗП“, Даниел Кајмакоски

Се огласи Кајмакоски после жестоките напади од медиумите: „Ова е бескрајно безобразно и претерано извртување на вистината“

Се огласи Кајмакоски после жестоките напади од медиумите: „Ова е бескрајно безобразно и претерано извртување на вистината“

Фотографијата од вториот настап на Даниел Кајмакоски на ТЛЗП (твоето лице звучи познато), на која наводно го покажува симболот на Албанија, предизвика големо внимание во јавноста. Србите го осудија овој потег, а македонските медиуми без проблем се надоврзаа. Кајмакоски после сите жестоки навреди и обвинувања од јавноста, се огласи на својот Фејсбук

По срамниот скандалозен потег на Кајмакоски српската естрада му сврти грб: Марш од Србија, ова момче треба да заврши во затвор!

По срамниот скандалозен потег на Кајмакоски српската естрада му сврти грб: Марш од Србија, ова момче треба да заврши во затвор!

По срамниот скандалозен потег на Кајмакоски српската естрада му сврти грб: Марш од Србија, ова момче треба да заврши во затвор! Српската естрада веќе на големо два дена реагира на срамниот потег на Даниел Кајмакоски кој за време на снимањето на „Твоето лице звучи познато“ сакајќи да ги покаже лакираните нокти го покажа двоглавиот орел алудирајќи на