Ферари го нема на мапа со години, но Ф1 реши да ги анимира „тифозите“ со видео од 2002

Формула1 на своите профили на социјалните мрежи, потсети на времињата во овој спорт кога Михаел Шумахер и Хуан Пабло Монтоја имаа свои битки и се бореа за трофеј. Со оглед на тоа дека долг период Ферари го нема на мапата на конкурентност, Ф1 се обиде да ги анимира фановите на италијанскиот авто мото тим со она што се случуваше пред повеќе од две децении