притисни ентер »

Осумгодишно девојче се искачило на Килиманџаро | Видео
Осумгодишно девојче се искачило на Килиманџаро | Видео

Осумгодишно девојче се искачило на Килиманџаро | Видео

Осумгодишната Рокси Гетер од Флорида во САД е најмладо девојче кое се искачи на планината Килиманџаро во Танзанија. Рокси и нејзиното семејство се искачија на највисоката планина на африканскиот континент, на највисокиот врв Ухуру, кој се наоѓа на 5.865 метри надморска височина, јави Би-Би-Си. – Беше многу тешко затоа што моравме да се искачуваме по