притисни ентер »

Најдобриот фудбалер на Наполи ќе го тужи клубот затоа што го исмејувале на Тик Ток
Најдобриот фудбалер на Наполи ќе го тужи клубот затоа што го исмејувале на Тик Ток

Најдобриот фудбалер на Наполи ќе го тужи клубот затоа што го исмејувале на Тик Ток

Фудбалерот на Наполи, Виктор Осимен, го тужи италијанскиот шампион заради видео на „Тик ток“, во кое шампионот се исмева со него. Виктор кој му донесе на клубот од Наполи титула минатото лето по 33 години, прво се скара со претседателот на клубот Аурелио ди Лаурентис, а потоа и новиот тренер. Последната капка која ја прели чашата беше видеото на „Тик

Омен го „одјави“ Наполи

Омен го „одјави“ Наполи

Виктор Осимен е многу лут на Наполи, по двете видеа на Тик-Ток на официјалниот профил на клубот каде што го исмеваа за промашениот пенал, но и за неговиот физички изглед. Затоа Нигериецот од својот Инстаграм ги избриша речиси сите фотографии во дресот на Наполи. Остана само слика од натпреварот против Фросиноне на 19 август. Неговиот менаџер веќе најави

Осимен го „одјави“ Наполи

Осимен го „одјави“ Наполи

Виктор Осимен е многу лут на Наполи, по двете видеа на Тик-Ток на официјалниот профил на клубот каде што го исмеваа за промашениот пенал, но и за неговиот физички изглед. Затоа Нигериецот од својот Инстаграм ги избриша речиси сите фотографии во дресот на Наполи. Остана само слика од натпреварот против Фросиноне на 19 август. Неговиот менаџер веќе најави

Омен го „одјави“ Наполи

Омен го „одјави“ Наполи

Виктор Осимен е многу лут на Наполи, по двете видеа на Тик-Ток на официјалниот профил на клубот каде што го исмеваа за промашениот пенал, но и за неговиот физички изглед. Затоа Нигериецот од својот Инстаграм ги избриша речиси сите фотографии во дресот на Наполи. Остана само слика од натпреварот против Фросиноне на 19 август. Неговиот менаџер веќе најави

Драма кај шампионот: Наполи шокираше и со спорно видео го исмеа Осимен, напаѓачот размислува да поднесе тужба!

Драма кај шампионот: Наполи шокираше и со спорно видео го исмеа Осимен, напаѓачот размислува да поднесе тужба!

Виктор Осимен го сврте вниманието на себе со нервозната реакција која ја имаше кон тренерот Руди Гарсија додека го напушташе теренот на гостувањето во Болоња, кое ќе го памети и по промашениот пенал во вториот дел. Нигериецот се претвори во трагичар за „наполитанците“ и искажа големо незадоволство кога беше повлечен од игра, па иако италијанските медиуми

Осимен ги загрижи фановите на Наполи со Инстаграм „чистката“ по контроверзниот потег на клубот

Осимен ги загрижи фановите на Наполи со Инстаграм „чистката“ по контроверзниот потег на клубот

Наполи се најде во навистина непријатна ситуација поради ТикТок видео, по кое сериозно се навреди првата ѕвезда на клубот, Виктор Осимен. Неговиот агент најави дека ќе го тужи клубот за нарушување на угледот поради потсмевањето за промашениот пенал на дуелот со Болоња, а самиот фудбалер направил потег кој очигледно е негова реакција за истата ситуација

Осимен ги избришал од Инстаграм скоро сите фотки од Наполи

Осимен ги избришал од Инстаграм скоро сите фотки од Наполи

Работава ќе излезе од играчка плачка. Со Виктор Осимен не оди на арно. Ако му го скролнете профилот на Инстаграм, едвај ќе најдете фотографија во дрес на Наполи. Ја има само онаа на која е свртен со грб во скок дуел и толку. Другите сите ги изгришал, веројатно затоа што е ифрит лут за непрофесионалниот и незрел потег на човекот кој ги води социјалните

Омен го „одјави“ Наполи

Омен го „одјави“ Наполи

Виктор Осимен е многу лут на Наполи, по двете видеа на Тик-Ток на официјалниот профил на клубот каде што го исмеваа за промашениот пенал, но и за неговиот физички изглед. Затоа Нигериецот од својот Инстаграм ги избриша речиси сите фотографии во дресот на Наполи. Остана само слика од натпреварот против Фросиноне на 19 август. Неговиот менаџер веќе најави

Драмата добива продолжение: Осимен го „одјави“ Наполи

Драмата добива продолжение: Осимен го „одјави“ Наполи

По заминувањето на Лучијано Спалети, очигледно во клубот од Неапол ништо не функционира, но тоа беше ризикот кој свесно првиот човек на клубот го пресмета откако не му го продолжија договорот на тренерот кој ги предводеше до прва титула по цели 30 години. Иако нигерискиот репрезентативец беше предводник минатата сезона до титулата, оваа сезона тоа

Наполи јавно го исмева најдобриот стрелец, тој се заканува со тужба

Наполи јавно го исмева најдобриот стрелец, тој се заканува со тужба

Виктор Осимен, кој минатата сезона го предводеше Наполи до првото Скудето по 33 години, се најде во центарот на голем скандал во кој луѓето одговорни за социјалните мрежи во клубот јавно му се потсмеваа. Актуелниот шампион на Италија објави видео на официјалниот ТикТок во кое го исмева Осимен како бара да го изведе пеналот кој го промаши во минатото