притисни ентер »

Јовиќ: Против Алборг достојно ќе го презентираме македонскиот ракомет
Јовиќ: Против Алборг достојно ќе го презентираме македонскиот ракомет

Јовиќ: Против Алборг достојно ќе го презентираме македонскиот ракомет

Тренерот на Е. Пелистер, Александар Јовиќ верува дека неговите ракометари на високо ниво ќе се претстават во мечот против Алборг од Лигата на шампионите. Пелистер во среда со почеток од 20:45 часот му гостува на Алборг во рамките од второто коло во Лигата на шампионите. Битолскиот тим разочара во првото коло кога доживеа дебакл на свој терен од Колстад,

Јовиќ: Верувам дека против Алборг достојно ќе го претставиме македонскиот ракомет

Јовиќ: Верувам дека против Алборг достојно ќе го претставиме македонскиот ракомет

Тренерот на Е. Пелистер, Александар Јовиќ верува дека неговите ракометари на високо ниво ќе се претстават во мечот против Алборг од Лигата на шампионите. Пелистер во среда со почеток од 20:45 часот му гостува на Алборг во рамките од второто коло во Лигата на шампионите. Битолскиот тим разочара во првото коло кога доживеа дебакл на свој терен од Колстад,

Јовиќ пред Алборг: Ќе се издигнеме и ќе одиграме во рамки на нашите можности

Јовиќ пред Алборг: Ќе се издигнеме и ќе одиграме во рамки на нашите можности

Еурофарм Пелистер не може да се пофали со успешен старт на новата сезона. По поразите во Лигата на Шампионите од страна на Колштад и во дербито на домашната сцена против Вардар, битолчани сега ги очекува нов предизвик на интернационалната сцена – гостување во Данска кај Алборг. Тренерот Александар Јовиќ верува дека неговиот тим ќе се издигне и ќе одигра

Јовиќ: Ќе се обидеме да го поправиме впечатокот против Алборг

Јовиќ: Ќе се обидеме да го поправиме впечатокот против Алборг

Јовиќ: Ќе се обидеме да го поправиме впечатокот против Алборг С.Д Пред 34 секунди Фото: РК Еурофарм Пелистер Eурофарм Пелистер по поразот на домашен терен од Колштад во Лигата на шампионите го очекува натпревар против силниот Алборг. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Покрај поразот Колштад, Еурофарм Пелистер го загуби и дербито со Вардар

Јовиќ за соочувањето со Алборг: Верувам ќе се издигнеме, ќе одиграме во рамките на нашите можности

Јовиќ за соочувањето со Алборг: Верувам ќе се издигнеме, ќе одиграме во рамките на нашите можности

Еурофарм Пелистер го загуби вчерашното дерби против Вардар 1961 во Суперлигата, но нема простор за тагување, дополнителна анализа затоа што македонскиот првак го очекува нов сериозен испит, овојпат во Лигата на шампионите каде ќе се соочи со Алборг. Алборг е екипа која има огромно амбиции во оваа сезона, вложува многу во тимот и ќе биде многу тешко

Пелистер мора да го заборави дебаклот од Вардар, следува нов тежок испит

Пелистер мора да го заборави дебаклот од Вардар, следува нов тежок испит

Шампионот на Македонија, Пелистер вчера доживеа уште еден дебакл од Вардар и се уште ја чека првата победа на официјален натпревар во новата сезона. Време за размислување на она што поминало нема бидејќи веќе в среда екипата ја очекува нов тежок испит. Пелистер гостува кај Алборг во второто коло од Лигата на шампионите. За разлика од претходните натпревари,

Јовиќ: Против Алборг достојно ќе го презентираме македонскиот ракомет

Јовиќ: Против Алборг достојно ќе го презентираме македонскиот ракомет

Тренерот на Е. Пелистер, Александар Јовиќ верува дека неговите ракометари на високо ниво ќе се претстават во мечот против Алборг од Лигата на шампионите. Пелистер во среда со почеток од 20:45 часот му гостува на Алборг во рамките од второто коло во Лигата на шампионите. Битолскиот тим разочара во првото коло кога доживеа дебакл на свој терен од Колстад,

Нилсен: Алборг на секоја позиција има ракометари од светска класа

Нилсен: Алборг на секоја позиција има ракометари од светска класа

Еден од новајлиите во таборот на Еурофарм Пелистер , данскиот ракометар Андреас Јохан Нилсен е во центарот на вниманието пред дуелот со Алборг во втората рунда на Лигата на шампионите. Кружниот напаѓач веројатно најдобро го познава следниот противник и неговите ракометари, па зборуваше на средбата со медиумите. Нилсен не ги криеше комплиментите за

Јовиќ: Против Алборг ќе направиме сè за да го подобриме впечатокот во ЛШ

Јовиќ: Против Алборг ќе направиме сè за да го подобриме впечатокот во ЛШ

Еурофарм Пелистер во лош ритам патува во Данска за натпреварот од второто коло во Лигата на шампионите против Алборг . По тешкиот пораз од Колштад во првата рунда, пелистерци го загубија и дербито со Вардар во првенството, па ќе мора да ги заборават овие резултати за да му парираат на данскиот гигант. Во пресрет на натпреварот, на прес-конференцијата