притисни ентер »

Среќен роденден Иван и Александар!
Среќен роденден Иван и Александар!

Среќен роденден Иван и Александар!

Двајца ракометари кои пред две години играа во ист дрес, а сега се во редовите на големите ривали Охрид и Струга денеска имаат роденден. Пивотот на Охрид, Иван Тасески денеска ќе го прослави својот 26. роденден. Голманот на Струга, кој беше дел и од репрезентацијата во ракомет на песок на Европското првенство во Полска, Александар Стојаноски денеска