притисни ентер »

Зверев е се подалеку од одбрана на олимпиското злато
Зверев е се подалеку од одбрана на олимпиското злато

Зверев е се подалеку од одбрана на олимпиското злато

Александар Зверев е се подалеку од одбрана на олимпиското злато. Повредата поради која, како што рече, го загуби четвртфиналето на Вимблдон против Тејлор Фриц, иако водеше со 2:0 во сетови, е многу посериозна отколку што се сомневаше. Неговиот постар брат Миша ја откри точната ситуација во интервју за Амазон: – Саша повторно отиде на лекар и тој му