притисни ентер »

ФИА се откажа од истрагата за Луис Хамилтон
ФИА се откажа од истрагата за Луис Хамилтон

ФИА се откажа од истрагата за Луис Хамилтон

Шесткратниот светски шампион во Формула 1, Луис Хамилтон нема да биде под истрага од Меѓународната автомобилстичка федерација (ФИА) за носење маица со натпис „Уапсете ги полицајците кои ја убија Бреона Тејлор“ по Големата награда на Тоскана во неделата. Портпарол на ФИА вчера изјави дека раководното тело започнува истрага против Хамилтон, но денес

ФИА нема да го казни Хамилтон поради истакнување политички пораки

ФИА нема да го казни Хамилтон поради истакнување политички пораки

Светската автомобилска организација ФИА нема да го казни Луис Хамилтон поради истканување на политички пораки на трката за Големата награда на Тоскана која се возеше на Муџело.  Шампионот носеше маичка на која пишуваше „Уапсете ги полицајците кои ја убија Бренона Тејлор“ мислејќи на 26-годишната медицинска техничарка која беше застрелана откако нејзиното

Формула 1 нема да го казни Хамилтон за носење на спорната маица

Формула 1 нема да го казни Хамилтон за носење на спорната маица

Шампионот се извлече без последици. Меѓународната автомобилска федерација, ФИА, нема да покрене истрага против шесткратниот шампион во Формула 1, Луис Хамилтон, кој пред и после трката за Големата награда на Тоскана носеше маица со натпис во врска со убиството на Афро-американката Бриона Тејлор. Хамилтон и на подиум се појави со маица на која пишува:

Хамилтон избегна казна и порача: Нема да сопрам!

Хамилтон избегна казна и порача: Нема да сопрам!

Луис Хамилтон нема да биде казнет за носењето на контроверзната маичка по победата на ГП на Тоскана во неделата во Муџело, потврди ФИА, по што тој самиот преку Инстаграм порача дека нема да престане со своите гестови. Шесткратниот светски шампион на Мерцедес, носеше маичка на која пишуваше „Уапсете ги полицајците кои ја убија Бреона Тејлор“, во знак

Хамилтон избегна казна и порача: Нема да сопрам!

Хамилтон избегна казна и порача: Нема да сопрам!

Луис Хамилтон нема да биде казнет за носењето на контроверзната маичка по победата на ГП на Тоскана во неделата во Муџело, потврди ФИА, по што тој самиот преку Инстаграм порача дека нема да престане со своите гестови. Шесткратниот светски шампион на Мерцедес, носеше маичка на која пишуваше „Уапсете ги полицајците кои ја убија Бреона Тејлор“, во знак

Хамилтон куртули, ФИА нема да отвора истрага против шампионот

Хамилтон куртули, ФИА нема да отвора истрага против шампионот

Шесткратниот Формула 1 шампион ќе помине без последици. Светската автомобилска федерација (ФИА) одлучи да не покренува истрага против актуелниот Ф1 шампион, Луис Хамилтон кој по трката за Големата награда на Тоскана носеше маичка на која пишуваше „Уапсете ги полицајците кои ја убија Бреона Тејлор“. Хамилтон пред казна од ФИА поради политички пораки

Нема истрага против Хамилтон: Шампионот не се откажува од борбата за правда!

Нема истрага против Хамилтон: Шампионот не се откажува од борбата за правда!

Меѓународната автомобилска федерација (ФИА) нема да започне истрага против Луис Хамилтон, шесткратниот светски шампион во Формула 1. Возачот на Мерцедес носеше маица со натпис во врска со убиството на Афроамериканката Бриона Тејлор пред и по трката за Големата награда на Тоскана. ФИА во понеделникот разгледала дали Хамилтон ги прекршил правилата и

ФИА се откажа од истрагата за Луис Хамилтон

ФИА се откажа од истрагата за Луис Хамилтон

Шесткратниот светски шампион во Формула 1, Луис Хамилтон нема да биде под истрага од Меѓународната автомобилстичка федерација (ФИА) за носење маица со натпис „Уапсете ги полицајците кои ја убија Бреона Тејлор” по Големата награда на Тоскана во неделата. Портпарол на ФИА вчера изјави дека раководното тело започнува истрага против Хамилтон, но денес

ФИА се откажа од истрагата за Хамилтон

ФИА се откажа од истрагата за Хамилтон

Шесткратниот светски шампион во Формула 1, Луис Хамилтон, нема да биде под истрага од Меѓународната автомобилистичка федерација (ФИА) за носење маица со натпис „Уапсете ги полицајците кои ја убија Бреона Тејлор“ по Големата награда на Тоскана во неделата. Портпарол на ФИА вчера изјави дека раководното тело започнува истрага против Хамилтон, но денес