притисни ентер »

Тинејџер од Арачиново пукал со пиштол кон соселанец поради недоразбирање во сообраќајот
Тинејџер од Арачиново пукал со пиштол кон соселанец поради недоразбирање во сообраќајот

Тинејџер од Арачиново пукал со пиштол кон соселанец поради недоразбирање во сообраќајот

Тинејџер од Арачиново пукал со пиштол кон соселанец поради недоразбирање во сообраќајот На 24.05.2023 во 17:26 часот во Полициска станица Гази Баба, С.Ш.(43) од с.Арачиново, скопско, пријавил дека додека управувал патничко возило „фолксваген голф 5“ со скопски регистарски ознаки на подрачјето на Гази Баба, поради недоразбирање во сообраќајот, Љ.И.(19)

Арачиновец од мопед пукал кон соселанец оти со автомобилот му се испречил на патот

Арачиновец од мопед пукал кон соселанец оти со автомобилот му се испречил на патот

Арачиновец пукал кон соселанец поради расправија во сообраќајот. „Вчера во 17.26 часот во Полициска станица Гази Баба, С.Ш.(43) од с.Арачиново, скопско, пријавил дека додека управувал патничко возило „фолксваген голф 5“ со скопски регистарски ознаки на подрачјето на Гази Баба, поради недоразбирање во сообраќајот, Љ.И.(19) од истото село, кој управувал

Арачиновец пукал кон соселанец поради кавга во сообраќај

Арачиновец пукал кон соселанец поради кавга во сообраќај

Жител на Арачиново во полиција пријавил дека негов сослеанец пукал во него по недоразбирање во сообраќајот. – На 24.05.2023 во 17.26 часот во Полициска станица Гази Баба, С.Ш.(43) од с.Арачиново, скопско, пријавил дека додека управувал патничко возило „фолксваген голф 5“ со скопски регистарски ознаки на подрачјето на Гази Баба, поради недоразбирање

Арачиновец од мопед пукал кон соселанец оти со автомобилот му се испречил на патот

Арачиновец од мопед пукал кон соселанец оти со автомобилот му се испречил на патот

Арачиновец пукал кон соселанец поради расправија во сообраќајот. „Вчера во 17.26 часот во Полициска станица Гази Баба, С.Ш.(43) од с.Арачиново, скопско, пријавил дека додека управувал патничко возило „фолксваген голф 5“ со скопски регистарски ознаки на подрачјето на Гази Баба, поради недоразбирање во сообраќајот, Љ.И.(19) од истото село, кој управувал

Арачиново: 19 годишник од мотор пукал кон соселанец

Арачиново: 19 годишник од мотор пукал кон соселанец

На 24.05.2023 во 17.26 часот во Полициска станица Гази Баба, С.Ш.(43) од с.Арачиново, скопско, пријавил дека додека управувал патничко возило „фолксваген голф 5“ со скопски регистарски ознаки на подрачјето на Гази Баба, поради недоразбирање во сообраќајот, Љ.И.(19) од истото село, кој управувал мопед, испукал од пиштол кон пријавителот. Повредени лица

Поради недоразбирање во сообраќајот, возач испукал куршум кон друг возач

Поради недоразбирање во сообраќајот, возач испукал куршум кон друг возач

реклама На 24.05.2023 во 17.26 часот во Полициска станица Гази Баба, С.Ш.(43) од с.Арачиново, скопско, пријавил дека додека управувал патничко возило „фолксваген голф 5“ со скопски регистарски ознаки на подрачјето на Гази Баба, поради недоразбирање во сообраќајот, Љ.И.(19) од истото село, кој управувал мопед, испукал од пиштол кон пријавителот. Повредени

Арачиновец пукал додека возел мотор

Арачиновец пукал додека возел мотор

Добивај вести на Viber Арачиновец пукал кон соселанец поради расправија во сообраќајот додека го возел својот мотоцикл. „Вчера во 17.26 часот во Полициска станица Гази Баба, С.Ш.(43) од с.Арачиново, скопско, пријавил дека додека управувал патничко возило „фолксваген голф 5“ со скопски регистарски ознаки на подрачјето на Гази Баба, поради недоразбирање

Општина Арачиново под клуч поради страв по безбедноста

Општина Арачиново под клуч поради страв по безбедноста

Заклучена врата. Револт од граѓаните и порака од градоначалникот до администрацијата – одете си дома не е безбедно. Одлуката паднала откако во вторникот 69- годишен соселанец упаднал во општинската зграда и се заканувал дека ќе ги ликвидиа вработените, но и првиот човек на општината. Не бил задоволен од предметот за користење земјоделско земјиште.

Арачиновец од мопед пукал кон соселанец

Арачиновец од мопед пукал кон соселанец

Вчера било пријавено пукање на подрачје на Гази Баба. -На 24.05.2023 во 17.26 часот во Полициска станица Гази Баба, С.Ш.(43) од с.Арачиново, скопско, пријавил дека додека управувал патничко возило „фолксваген голф 5“ со скопски регистарски ознаки на подрачјето на Гази Баба, поради недоразбирање во сообраќајот, Љ.И.(19) од истото село, кој управувал