притисни ентер »

Брз колач со овошје
Брз колач со овошје

Брз колач со овошје

Брз колач со овошје кој верувам ќе ви се допадне, а и ќе ве врати во вкусот на детството. Во длабок сад изматете ги јајцата со шеќерот, додадете ги маслото, млекото па брашното и пецивото. Смесата истурете ја на хартија за печење или намрсен плех(бр.30 или поголем). Одозгора ставете парчиња овошје, свежо или од компот и печете во загреана рерна