притисни ентер »

„Сексот со нив е неверојатен“: Има 46 години, а заведува само помлади мажи
„Сексот со нив е неверојатен“: Има 46 години, а заведува само помлади мажи

„Сексот со нив е неверојатен“: Има 46 години, а заведува само помлади мажи

„Сексот со нив е неверојатен“: Има 46 години, а заведува само помлади мажи К.С. Пред 2 минути Фото: Инстаграм/Ника Маршал Ника Маршал (46) е популарна инфуенсерка на социјалните медиуми, која за себе вели дека е „горда повозрасна жена која заведува само помлади мажи“. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Во нејзините четириесетти години, таа

Македонија единствена на Светското ракометно првенство без нереализиран пенал

Македонија единствена на Светското ракометно првенство без нереализиран пенал

Македонија единствена на Светското ракометно првенство без нереализиран пенал Ф.К. Пред 54 секунди фото: EPA-EFE/Lukasz Gagulski По убедливата победа над Мароко во „Президент купот“ , за македонската сениорска репрезентација останува уште еден натпревар на Светското ракометно првенство во Полска и Шведска. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber

Вооруженото насилство во САД не престана ни во 2023 година: 33 масовни престрелки за само три недели

Вооруженото насилство во САД не престана ни во 2023 година: 33 масовни престрелки за само три недели

Вооруженото насилство во САД не престана ни во 2023 година: 33 масовни престрелки за само три недели Б.Б. Пред 21 секунда САД полиција/ Фото: Robyn BECK / AFP / Profimedia Најмалку 10 лица загинаа, а уште 10 се ранети, некои во критична состојба, по масовното пукање во Монтереј парк , Калифорнија. Убиецот пукал во луѓе во студио за танцување, а потоа

Франција и Германија ја одбележуваат 60-годишнината од потпишувањето на Елисејскиот договор за пријателство

Франција и Германија ја одбележуваат 60-годишнината од потпишувањето на Елисејскиот договор за пријателство

Франција и Германија ја одбележуваат 60-годишнината од потпишувањето на Елисејскиот договор за пријателство Д.А. Пред 4 минути Францускиот претседател Емануел Макрон и германскиот канцелар Олаф Шолц, како и пратеници од двете земји денеска ќе имаат заеднички дискусии во Париз за безбедноста, енергетиката, европските и други прашања. Добиј ги најважните

Ново дерби за Начевски и Николов на Светското ракометно првенство во Полска и Шведска

Ново дерби за Начевски и Николов на Светското ракометно првенство во Полска и Шведска

Ново дерби за Начевски и Николов на Светското ракометно првенство во Полска и Шведска Ф.К. Пред 3 минути фото: EPA/EFE Македонската судиска двојка Ѓорѓи Начевски и Славе Николов денеска ќе го имаат и четвртиот натпревар на Светското ракометно првенство во Полска и Шведска. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Од 21.00 часот во Таурон арената