притисни ентер »

Ти-Џеј Шортс прави трансфер во Басконија и ќе биде „недостапен“ за Македонија
Ти-Џеј Шортс прави трансфер во Басконија и ќе биде „недостапен“ за Македонија

Ти-Џеј Шортс прави трансфер во Басконија и ќе биде „недостапен“ за Македонија

Кошаркарска репрезентација на Македонија најверојатно нема да може веќе да ги користи на најновиот натурализиран кошаркар, Ти-Џеј Шортс. Тој одигра два натпревари за националниот тим, а игра одлично во дресот на Телеком Бон, па се наоѓа пред трансфер во редовите на Басконија. Доколку потпише за шпанскиот клуб кој настапува во Евролигата, тогаш Ти-Џеј

Ти-Џеј Шортс прави трансфер во Басконија и ќе биде „недостапен“ за Македонија

Ти-Џеј Шортс прави трансфер во Басконија и ќе биде „недостапен“ за Македонија

Кошаркарска репрезентација на Македонија најверојатно нема да може веќе да ги користи на најновиот натурализиран кошаркар, Ти-Џеј Шортс. Тој одигра два натпревари за националниот тим, а игра одлично во дресот на Телеком Бон, па се наоѓа пред трансфер во редовите на Басконија. Добивај вести на вибер Доколку потпише за шпанскиот клуб кој настапува во

Проблем за Македонија: Евролигашот Басконија сака да го ангажира Ти Џеј Шортс?!

Проблем за Македонија: Евролигашот Басконија сака да го ангажира Ти Џеј Шортс?!

Проблем за Македонија: Евролигашот Басконија сака да го ангажира Ти Џеј Шортс?! Ф.К. Пред 3 секунди фото: kfsm.mk Новиот македонски кошаркарски репрезентативец Ти Џеј Шортс се наоѓа во одлична форма и тоа го докажа и на последниот натпревар од Бундес лигата во дресот на Бон против Олденбург . Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Неговите фантастични

Проблем за Македонија: Шортс се сели во Евролигата, нема да може да игра за репрезентацијата

Проблем за Македонија: Шортс се сели во Евролигата, нема да може да игра за репрезентацијата

Македонската кошаркарска репрезентација се соочува со огромен проблем откако Ти-Џеј Шортс по само два одиграни натпревари ќе стане недостапен за нашиот национален тим. Американскиот плејмејкер игра во неверојатна форма во дресот на Телеком Бон, што беше препорака за трансфер во Евролигата што ќе се реализира во следните 48 часа. Басконија ќе биде новиот

Ти-Џеј Шортс прави трансфер во Басконија и ќе биде „недостапен“ за Македонија

Ти-Џеј Шортс прави трансфер во Басконија и ќе биде „недостапен“ за Македонија

Кошаркарска репрезентација на Македонија најверојатно нема да може веќе да ги користи на најновиот натурализиран кошаркар, Ти-Џеј Шортс. Тој одигра два натпревари за националниот тим, а игра одлично во дресот на Телеком Бон, па се наоѓа пред трансфер во редовите на Басконија. Доколку потпише за шпанскиот клуб кој настапува во Евролигата, тогаш Ти-Џеј