притисни ентер »

Вучиќ на средба со Путин во Сочи
Вучиќ на средба со Путин во Сочи

Вучиќ на средба со Путин во Сочи

Српскиот претседател Александар Вучиќ денеска во Сочи ќе има средба со рускиот претседател Владимир Путин. Вучиќ вчера изјави дека тоа е „многу важна“ средба за Србија, на која со Путин ќе разговара за „клучните политички прашања“. „Русија е наш четврти трговски партнер и верувам дека имаме многу простор да ја зголемиме трговската размена. Завршивме

Вучиќ на средба со Путин во Сочи

Вучиќ на средба со Путин во Сочи

Српскиот претседател Александар Вучиќ денеска во Сочи ќе има средба со рускиот претседател Владимир Путин. Вучиќ вчера изјави дека тоа е „многу важна“ средба за Србија, на која со Путин ќе разговара за „клучните политички прашања“. „Русија е наш четврти трговски партнер и верувам дека имаме многу простор да ја зголемиме трговската размена. Завршивме

Вучиќ ќе се сретне со Путин во Сочи

Вучиќ ќе се сретне со Путин во Сочи

Српскиот претседател Александар Вучиќ денеска во Сочи ќе има средба со рускиот претседател Владимир Путин. Вучиќ вчера изјави дека тоа е „многу важна“ средба за Србија, на која со Путин ќе разговара за „клучните политички прашања“. Русија е наш четврти трговски партнер и верувам дека имаме многу простор да ја зголемиме трговската размена. Завршивме

Вучиќ утре се сретнува со Путин: Имаме четири нешта кои мора да ги решиме

Вучиќ утре се сретнува со Путин: Имаме четири нешта кои мора да ги решиме

Српскиот претседател Владимир Путин не откри денес детали од разговорот со претставникот на Европската Унија за дијалогот на Белград и Приштина Мирослав Лајчак, воден ден претходно во Белград, истакнувајќи дека за регионалните прашања ќе разговара утре во Сочи и со рускиот претседател Владимир Путин. Српскиот претседател Владимир Путин не откри денес

Вучиќ на средба со Путин, Косово ќе биде една од главните теми

Вучиќ на средба со Путин, Косово ќе биде една од главните теми

Вучиќ денес отпатува за Русија, а пред средбата истакна дека шефот на руската држава ќе го информира за досегашните разговори околу Косово и Метохија и за регионалната ситуација на Западниот Балкан. „Претпоставувам дека ќе разговараме за ситуацијата во регионот, за нашето гледање на ситуацијата. Јас секогаш внимавам да не зборувам и на директен начин

Вучиќ објасни зошто не ѝ воведе санкции на Русија

Вучиќ објасни зошто не ѝ воведе санкции на Русија

Српскиот претседател Александар Вучиќ во интервју за јутјуб каналот Соловјев лајв зборуваше за економскиот напредок на Србија. Српскиот претседател Александар Вучиќ во интервју за јутјуб каналот Соловјев лајв зборуваше за економскиот напредок на Србија. Тој истакна дека неговата земја економскиот напредок го постигнала, меѓу другото, и поради тоа што