притисни ентер »

Хрватите се пофалија: Какви Јапонци, погледнете ја нашата соблекувална
Хрватите се пофалија: Какви Јапонци, погледнете ја нашата соблекувална

Хрватите се пофалија: Какви Јапонци, погледнете ја нашата соблекувална

Хрватска со фантастична завршница на вчерашниот меч успеа да го скрши отпорот на Исланд и да дојде до посакувана победа на стартот на Светското првенство, а позитивната атмосфера во тимот натера дел од играчите на Червар да се пофалат и со задачата која ја одработиле по крајот на натпреварот. Хрватските играчи се пофалија со начинот на кој ја оставија

Ова се случува кога Хрватите ќе станат Јапонци

Ова се случува кога Хрватите ќе станат Јапонци

Хрватите и Јапонците ги променија улогите. По завршување на дуелот со Исланд, Лино Червар и неговите момци соблекувалната ја оставија „скоцкана“, како што ја најдоа пред мечот. Чистењето на соблекувалните е главна одлика на Јапонија, а почна од СП во Русија...Ваков гест направи и РК Вардар по триумфот над Веспрем во Лигата на шампиони.