притисни ентер »

Финале на Twingo Cup: Четворица возачи со шанси за титулата
Финале на Twingo Cup: Четворица возачи со шанси за титулата

Финале на Twingo Cup: Четворица возачи со шанси за титулата

На Давид Малинковски, моментно лидерот на табелата му требаат најмалку 18 бодови од двете трки да ја освои титулата. Другите тројца ќе чекаат негов кикс и сопствен најдобра резултат. Последните две трки од Twingo Cup што викендов ќе се возат на патеката Гробник, Хрватска ќе го крунисаат шампионот за 2021 година. Давиод Малинковски, Ангелче Стојковски,