притисни ентер »

Милнер и Велбек ги продолжија договорите со Брајтон

Милнер и Велбек ги продолжија договорите со Брајтон

Англискиот премиерлигаш Брајтон објави дека ги продолжил договорите со искусните фудбалери Џејмс Милнер и Дани Велбек. Играчот од средниот ред Милнер ставил потпис на едногодишен договор, додека напаѓачот Велбек потпишал двегодишен договор. Милнер дојде во Брајтон минатата година после осум години поминати во Ливерпул, додека Велбек дојде во 2020 година

Некогашните асови на Јунајтед и Ливерпул потпишаа нови договори со Брајтон

Некогашните асови на Јунајтед и Ливерпул потпишаа нови договори со Брајтон

Англиските фудбалери Џејмс Милнер и Дени Велбек потпишаа нови договори со челниците на Брајтон, објавено е на клупската веб-страница. Милнер (38) ја ветил својата лојалност до јуни 2025 година, а Велбек (33) до јуни 2026 година. „Одушевен сум поради Џејмс и Дени, бидејќи и двајцата заслужуваат нови договори. Нивните квалитети како фудбалери и како

Брајтон им ги продолжи договорите на двајца ветерани

Брајтон им ги продолжи договорите на двајца ветерани

Амбициозниот Брајтон сезонава не успеа да се доближи до резултатите од претходната сезона, но фановите ќе го паметат првиот настап на „галебите“ во европските купови и фактот дека дополнителните обврски и големиот број повреди влијаеја на ефектот во домашното првенство. Тимот предводен од Роберто Де Ѕерби веќе ја планира следната сезона, а Брајтон

Брајтон им ги продолжи договорите на двајца ветерани

Брајтон им ги продолжи договорите на двајца ветерани

Амбициозниот Брајтон сезонава не успеа да се доближи до резултатите од претходната сезона, но фановите ќе го паметат првиот настап на „галебите“ во европските купови и фактот дека дополнителните обврски и големиот број повреди влијаеја на ефектот во домашното првенство. Тимот предводен од Роберто Де Ѕерби веќе ја планира следната сезона, а Брајтон

Брајтон ги задржа ветераните Милнер и Велбек

Брајтон ги задржа ветераните Милнер и Велбек

Екипата на Брајтон се реши да ги задржи ветераните на екипата Џејмс Милнер и Дани Велбек до 2025, односно до 2026 година. Тимот денеска објави дека потпишал нови договори со овие двајца играчи. 37-годишниот Милнер се обврза да остане дел од тимот и во следната сезона, додека Велбек (33) останува во екипата и во следните две години. Тренерот Роберто