притисни ентер »

Премиер бомбици со рум
Премиер бомбици со рум

Премиер бомбици со рум

Ваквиот десерт ми е омилен за пречекување на гости, посебно за празници, викенди. Толку едноставен и брзо се прави, измешајте вкусови, направете топчиња, извалкајте во декоративни трошки и.. воала! Преубав десерт за да ги изненадите пријателите и прекрасен подарок за саканите. Подготовка На пареа целосно стопете ја чоколодата, па додајте го шеќерот