притисни ентер »

Леовигалдо Жунињо и официјално „вардарец“
Леовигалдо Жунињо и официјално „вардарец“

Леовигалдо Жунињо и официјално „вардарец“

Бекот од Бразил, кој досега беше „лав", потпиша за „црвено – црните", останува само уште промоцијата. Вардарци го чекаат Битанг, кој веројатно ќе се приклучи во Анталија Леовигалдо Жунињо Жуниор и официјално е нов фудбалер на Вардар. Бразилскиот бек кој во изминатиот период го носеше дресот на Македонија ЃП, и тоа успешно, е првото и засега единствено

Жуниор му се стави на располагање на Вардар

Жуниор му се стави на располагање на Вардар

Македонскиот фудбалски вицепрвак Вардар е посилен за едно име, затоа што на располагање го доби  Леовигилдо Жуниор Реис Родригес, бекот кој настапуваше за Македонија Ѓорче Петров. Бразилскиот интернационалец импресионира со настапите во дресот на „лавовите“ на левата бековска позиција. Беше еден од најдобрите фудбалери, кој одлично се снаоѓаше и со

Таневски го засили стручниот штаб на Вардар

Таневски го засили стручниот штаб на Вардар

Злате Таневски, екс капитенот на Вардар од денеска е приклучен во стручниот штаб на Александар Васоски. Пристигна Новак, се чека на Битанг, закажани две контроли во Анталија. Екс „лавот" Леовигалдо утре ќе се појави на тренинг Злате Таневски од денеска е нов член на стручниот штаб на Вардар. Некогашниот капитен на „црвено – црните", претходно играше