притисни ентер »

Швајцарецот Фојц победи на спустот во Бивер Крик
Швајцарецот Фојц победи на спустот во Бивер Крик

Швајцарецот Фојц победи на спустот во Бивер Крик

Беат Фојц од Швајцарија победи на вториот спуст во новата сезона. Во американскиот зимски скијачки центар Бивер Крик, искусниот Фојц низ целта мина со време 1:12.98 минути. Второто место го поделија Австриецот Винсент Крихмајер и Французинот Јоан Клари кои доцнеа 41 стотинка зад победникот. Фојц со 160 бода е нов лидер во спуст, а во генералниот пласман

Одермат прв во Супер-Г на патеката во Бивер Крик

Одермат прв во Супер-Г на патеката во Бивер Крик

Швајцарецот Марко Одермат ја освои својата прва победа на Светскиот куп во ски-алпски дисциплини, откако изненадувачки ја освоиСупер-Г трката во Бивер Крик, САД. Одермат заврши прв со 1:10,90 минути на техничката патека и го запиша првиот успех во својата кариера. Најдоброто рангирање на Швајцарецот во Супер-Г досега беше седмото место минатата недела

Фојц победник на спустот во Бивер Крик

Фојц победник на спустот во Бивер Крик

Швајцарецот Беат Фојц е победник на вториот спуст во сезоната во алпско скијање кој се возеше во американскиот Бивер Крик. Искусниот Фојц до победата стигна со време од 1:12.98 минути. Второто место го поделија Австриецот Винсент Крихмајер и Французинот Јоан Клари кои задоцнуваа 41 стотинка зад победникот. Со победата Фојц го презема и водството во

Одермат прв во Супер-Г на патеката во Бивер Крик

Одермат прв во Супер-Г на патеката во Бивер Крик

– Швајцарецот Марко Одермат ја освои својата прва победа на Светскиот куп во ски-алпски дисциплини, откако изненадувачки ја освоиСупер-Г трката во Бивер Крик, САД. Одермат заврши прв со 1:10,90 минути на техничката патека и го запиша првиот успех во својата кариера. Најдоброто рангирање на Швајцарецот во Супер-Г досега беше седмото место минатата недела

Одермат прв во Супер-Г на патеката во Бивер Крик

Одермат прв во Супер-Г на патеката во Бивер Крик

Бивер Крик, 7 декември 2019 (МИА) – Швајцарецот Марко Одермат ја освои својата прва победа на Светскиот куп во ски-алпски дисциплини, откако изненадувачки ја освоиСупер-Г трката во Бивер Крик, САД. Одермат заврши прв со 1:10,90 минути на техничката патека и го запиша првиот успех во својата кариера. Најдоброто рангирање на Швајцарецот во Супер-Г досега

Ски-алпски дисциплини: Швајцарецот Одермат прв во Супер-Г во Бивер Крик

Ски-алпски дисциплини: Швајцарецот Одермат прв во Супер-Г во Бивер Крик

Швајцарецот Марко Одермат ја освои својата прва победа на Светскиот куп во ски-алпски дисциплини, откако изненадувачки ја освоиСупер-Г трката во Бивер Крик, САД. Одермат заврши прв со 1:10,90 минути на техничката патека и го запиша првиот успех во својата кариера. Најдоброто рангирање на Швајцарецот во Супер-Г досега беше седмото место минатата недела

Одермат прв во Супер-Г на патеката во Бивер Крик

Одермат прв во Супер-Г на патеката во Бивер Крик

Швајцарецот Марко Одермат ја освои својата прва победа на Светскиот куп во ски-алпски дисциплини, откако изненадувачки ја освоиСупер-Г трката во Бивер Крик, САД. Одермат заврши прв со 1:10,90 минути на техничката патека и го запиша првиот успех во својата кариера. Најдоброто рангирање на Швајцарецот во Супер-Г досега беше седмото место минатата недела

Одермат ја забележа првата победа во кариерата на Супервелеслаломот во Бивер Крик

Одермат ја забележа првата победа во кариерата на Супервелеслаломот во Бивер Крик

Младиот Марко Одермат стигна до првата победа во кариерата во Светскиот куп, откако денеска триумфираше на вториот Супервелеслалом сезонава кој се возеше во американскиот Бивер Крик. Швајцарецот кој доминираше во јуниорските конкуренции, до воведната победа стигна со вкупно време од 1:10.90 минута, што беше за 10 стотинки подобро од второ пласираниот

Одермат првпат победи во кариерата, најбрз на супе-џи трката во САД

Одермат првпат победи во кариерата, најбрз на супе-џи трката во САД

Швајцарскиот скијач Марко Одермат ја забележа првата победа во Светскиот Куп во својата кариера. Младиот талент од Швајцарија денес триумфираше на вториот супервелеслалом оваа сезона, кој се возеше во американскиот зимски скијачки центар Бивер Крик. Одермат до победата стигна со вкупно време од 1:10.90 минута, што е за 10 стотинки подобро од второпласираниот