притисни ентер »

Фановите згрозени од третманот на децата на Австралија Опен: Ова е злоупотреба
Фановите згрозени од третманот на децата на Австралија Опен: Ова е злоупотреба

Фановите згрозени од третманот на децата на Австралија Опен: Ова е злоупотреба

Рибакина без поголеми проблеми победи во два сета со резултат 6:2 и 6:4, но дождот им направи проблем на организаторите, па играчите мораа да паузираат. Многу полемики во светот на тенисот предизвикаа фотографиите од тој меч, на кои се гледа како девојчиња и момчиња, кои волонтираат на Австралија Опен, рачно го сушат теренот за играчите да продолжат