притисни ентер »

Едуарда Аморим и Александар Царчев, нови имиња во стручниот штаб на Савевски
Едуарда Аморим и Александар Царчев, нови имиња во стручниот штаб на Савевски

Едуарда Аморим и Александар Царчев, нови имиња во стручниот штаб на Савевски

Женската ракометна репрезентација на Македонија денеска ги започна подготовките за бараж натпреварите против Украина за пласман на Светското првенство. Стручниот штаб на селекторот Љупчо Савевски е значително засилен, со две познати ракометни имиња. Една од најдобрите светски ракометарки, Едуарда Аморим, која ја заврши играчката кариера, се вклучи

Едуарда Аморим и Александар Царчев, нови имиња во стручниот штаб на Савевски

Едуарда Аморим и Александар Царчев, нови имиња во стручниот штаб на Савевски

Женската ракометна репрезентација на Македонија денеска ги започна подготовките за бараж натпреварите против Украина за пласман на Светското првенство. Стручниот штаб на селекторот Љупчо Савевски е значително засилен, со две познати ракометни имиња. Добивај вести на вибер Една од најдобрите светски ракометарки, Едуарда Аморим, која ја заврши играчката

Едуарда Аморим Талеска во стручниот штаб на македонската женска ракометна репрезентација

Едуарда Аморим Талеска во стручниот штаб на македонската женска ракометна репрезентација

Едуарда Аморим Талеска во стручниот штаб на македонската женска ракометна репрезентација Ф.К. Пред 3 минути фото: facebook.com/EduardaAmorimOficial Едуарда Аморим Талеска , добро познато име во нашата спортска и ракометна јавност, ќе биде во стручниот штаб на најдобрата женска ракометна репрезентација на Македонија . Добиј ги најважните вести, бесплатно

Едуарда Аморим и Александар Царчев, нови имиња во стручниот штаб на Савевски

Едуарда Аморим и Александар Царчев, нови имиња во стручниот штаб на Савевски

Женската ракометна репрезентација на Македонија денеска ги започна подготовките за бараж натпреварите против Украина за пласман на Светското првенство. Стручниот штаб на селекторот Љупчо Савевски е значително засилен, со две познати ракометни имиња. Една од најдобрите светски ракометарки, Едуарда Аморим, која ја заврши играчката кариера, се вклучи

Царчев стана дел штабот на женскиот национален тим

Царчев стана дел штабот на женскиот национален тим

Ракометната федерација на Македонија направи две измени во стручниот штаб на женската сениорска репрезентација во пресрет на бараж дуелите за пласман на СП со Украина. Женската сениорска репрезентација денеска почна нов систем на подготовки за бараж дуелите со Украина што во април ќе се играат во Скопје и на неутрален терен во унгарскиот град Кишварда

Две нови имиња во стручниот штаб на Савевски, легендарната Аморим негова „десна рака“

Две нови имиња во стручниот штаб на Савевски, легендарната Аморим негова „десна рака“

Македонската женска ракометна репрезентација денес ги започна подготовките за бараж натпрварите против Украина , за пласман на следното Светско првенство. За разлика од тимот кој настапи на Европското првенство во Скопје, стручниот штаб ќе биде значително посилен. Имено, покрај Савевски ќе седат две познати имиња во неговиот стручен штаб. Едуарда Аморим

Едуарда Аморим во стручниот штаб на Македонија

Едуарда Аморим во стручниот штаб на Македонија

Едуарда Аморим во стручниот штаб на Македонија Стручниот штаб македонската женска ракометна репрезентација ќе биде значително засилен откако дел од него ќе стане и фантастичната Едуарда Аморим. Поранешната ракометарка на Кометал ЃП, која потоа изгради блескава кариера во дресот на Ѓер, се збогуваше од ракометот на крајот од минатата сезона, а сега

Големо засилување: Едуарда Аморим во стручниот штаб на Македонија

Големо засилување: Едуарда Аморим во стручниот штаб на Македонија

Стручниот штаб на женската македонска ракометна репрезентација ќе биде значително засилен откако дел од него ќе стане и фантастичната Едуарда Аморим. Поранешната ракометарка на Кометал ЃП, која потоа изгради блескава кариера во дресот на Ѓер, се збогуваше од ракометот на крајот од минатата сезона, а сега ќе почне да гради тренерска кариера како член

Аморим во стручниот тим на Македонија

Аморим во стручниот тим на Македонија

Една од најголемите светски ракометни ѕвезди во женска конкуренција, петкратен освојувач на Лигата на шампионите и светски првак со Бразил од 2012, Едуарда Аморим ќе е вклучена во стручниот штаб на женската репрезентација на Македонија. Селекторот Љубомир Савевски утре ќе ги почне подготовките за бараж дуелите со Украина што ќе се играат во април во