притисни ентер »

НБА лигата потврди: Торонто беше оштетен во завршницата од петтиот натпревар
НБА лигата потврди: Торонто беше оштетен во завршницата од петтиот натпревар

НБА лигата потврди: Торонто беше оштетен во завршницата од петтиот натпревар

Торонто ја пропушти првата шанса да стигне до конечна победа во НБА финалето. На домашен терен, екипата од Канада загуби со 105-106 против Голден Стејт, кој остана без Кевин Дурант. По 12 одиграни минути, најдобриот кошаркар на гостите ја обнови повредата и го напушти теренот со помош на двајца соиграчи. НБА лигата денес објави официјален извештај

НБА призна: Судиите го оштетија Торонто

НБА призна: Судиите го оштетија Торонто

Larry W. Smith / EFE Можеби Репторс веќе ќе ја славеа првата титула во историјата на франшизата ако не беше спорната одлука на арбитрите во последната минута од петтиот натпревар. Анализата на НБА откри дека Торонто е оштетен при резултат 103:106 за Голден Стејт Вориорс затоа што не е досудена лична грешка од ДеМаркус Казнс врз Марк Гасол. Место две