притисни ентер »

Бровина се извини, сликата од наводното силување „веројатно е фалсификувана“
Бровина се извини, сликата од наводното силување „веројатно е фалсификувана“

Бровина се извини, сликата од наводното силување „веројатно е фалсификувана“

Пратеничката на Демократската партија на Косово (ПДК) во косовското Собрание, Фљора Бровина денеска јавно се извини за објавувањето на фотографија за која тврдеше дека е доказ за силувања што ги извршиле српските воено – полициски сили во војната во Косово во 1998-99 година. По денешното повеќе од тричасовно сослушување од страна на косовските специјални

Бровина се извини, сликата од наводното силување „веројатно е фалсификувана“

Бровина се извини, сликата од наводното силување „веројатно е фалсификувана“

По денешното повеќе од тричасовно сослушување од страна на косовските специјални обвинители во полициската станица во Приштина, Бровина изјави дека сликата, за која вчера од собраниската говорница тврдеше дека го прикажува силувањето на 35-годишна Албанка од страна на тројца српски војници, „веројатно е фалсификувана“. Пратеничката на владејачката

СКАНДАЛ НА КОСОВО: Бровина признала дека фотографиите за силување на Албанка од српски војници се лажни

СКАНДАЛ НА КОСОВО: Бровина признала дека фотографиите за силување на Албанка од српски војници се лажни

Фљора Бровина, пратеничка во косовското Собрание од владеачката ДПК, денеска признала дека фотографиите кои ги прикажа во законодавниот дом, а за кои тврдеше дека се доказ како српски војници силуваат Албанка, се лажни. Во медиумите имаше информации дека Бровина покажала и фотографии кои покажуваат како српски војници силуваат седумгодишно девојче

Бровина се извини, сликата од наводното силување „веројатно е фалсификувана”

Бровина се извини, сликата од наводното силување „веројатно е фалсификувана”

Пратеничката на Демократската партија на Косово (ПДК) во косовското Собрание, Фљора Бровина денеска јавно се извини за објавувањето на фотографија за која тврдеше дека е доказ за силувања што ги извршиле српските воено – полициски сили во војната во Косово во 1998-99 година, јави дописникот на МИА од Приштина. По денешното повеќе од тричасовно сослушување

Бровина се извини, сликата од наводното силување „веројатно е фалсификувана“

Бровина се извини, сликата од наводното силување „веројатно е фалсификувана“

Не верував дека некој ќе ми даде нешто неверификувано и неточно, затоа не помислив дека тој документ може да биде невистинит. Сликата ми ја дадоа во 2003 година и ја чувам заедно со другите докази за воени злосторства. Им се извинувам на сите и ја прифаќам мојата одговорност, изјави Бровина, замолувајќи ги новинарите да не ѝ поставуваат „по 100 прашања“

Бровина се извини, сликата од наводното силување „веројатно е фалсификувана“

Бровина се извини, сликата од наводното силување „веројатно е фалсификувана“

Пратеничката на Демократската партија на Косово (ПДК) во косовското Собрание, Фљора Бровина денеска јавно се извини за објавувањето на фотографија за која тврдеше дека е доказ за силувања што ги извршиле српските воено – полициски сили во војната во Косово во 1998-99 година, јави дописникот на МИА од Приштина. По денешното повеќе од тричасовно сослушување

Бровина им се извинува на граѓаните на Косово: Фотографијата од силување не е од војната

Бровина им се извинува на граѓаните на Косово: Фотографијата од силување не е од војната

По испитувањето во полиција, пратеничката на владејачката Демократска партија, Флора Бровина им се извини на граѓаните на Косово, посебно на жените кои биле жртви на сексуално насилство и на нивните семејства. Таа изјави дека можеби се работи за фалсификуван документ кој е злоупотребен околу 2003 година кога и бил предаден додека ја извршувала функцијата,

Бровина на полициски разговор за сликата од силувањето

Бровина на полициски разговор за сликата од силувањето

Пратеничката на Демократската партија на Косово (ПДК) Фљора Бровина се јави денеска во полициската станица во Приштина, на сослушување во врска со фотографијата што ја објави вчера од говорницата на Собранието на Косово. Како што јави дописникот на МИА од Приштина, Бровина вчера покажа фотографија на која се гледа како три лица во униформи силуваат

Реакции во Косово по информациите дека објавената слика од силување во војната не е автентична

Реакции во Косово по информациите дека објавената слика од силување во војната не е автентична

Косовските медиуми изразија сомневање во автентичноста на сликата што вчера во Собранието ја покажа пратеничката Фљора Бровина, која тврдеше дека се работи за доказ за силувањата што српските воено-полициски сили ги вршеле во Косово во последната војна, јави дописникот на МИА од Приштина. Бровина од собраниската говорница покажа слика на која, според

Косовската пратеничка се извини за спорната фотографија

Косовската пратеничка се извини за спорната фотографија

Пратеничката на владејачката Демократска партија, Флора Бровина по испитувањето во полиција им се извини на граѓаните на Косово, посебно на жените кои биле жртви на сексуално насилство и на нивните семејства. Бровина за време на пленарна седница во косовскиот Парламент објави фотографија за тврдеше дека е доказ за сексуалното насилство за време на