притисни ентер »

Надал во октомври прави свадба!!
Надал во октомври прави свадба!!

Надал во октомври прави свадба!!

33 годишниот Рафа конечно решил да му стави крај на ергенскиот живот и со брак да ја официјализира својот љубов со Марија. Шпанскиот тенисер во октомври ќе и го каже судбинското „ДА“ на Марија по дури 14 години во врска. Шпанските медиуми откриваат детали од венчавката на годината. -Рафа и Чиска ќе застанат пред олтарот на 19 октомври во Поленси, малото

ЌЕ ЗACТАНЕ НА ЛУДИOT KAМЕН: Кpaлот на земјената подлога, Рафаел Надал, во oктомври ќе го каже cyдбоносното „ДА“

ЌЕ ЗACТАНЕ НА ЛУДИOT KAМЕН: Кpaлот на земјената подлога, Рафаел Надал, во oктомври ќе го каже cyдбоносното „ДА“

Еден од најдобрите тенисери во историјата, кpaлот на земјената подлога, Рафаел Надал, по 14 години врска со убавата Марија Перељо – Циска одлучил дека е време за cyдбинското „Да“. 33 годишниот Рафа конечно решил да му стави крај на epгенскиот живот и со брак да ја официјализира својот љyбoв со Марија. Шпанскиот тенисер во октомври ќе и го каже cyдбинското

Рафа Надал во октомври ќе рипне во тавче

Рафа Надал во октомври ќе рипне во тавче

Еден од најдобрите тенисери во историјата, кралот на земјената подлога, Рафаел Надал, по 14 години врска со убавата Марија Перељо – Циска одлучил дека е време за судбинското „Да“. 33 годишниот Рафа конечно решил да му стави крај на ергенскиот живот и со брак да ја официјализира својот љубов со Марија. Шпанскиот тенисер во октомври ќе и го каже судбинското

Се жени Рафа Надал, на свадбата ќе дојде и шпанскиот крал

Се жени Рафа Надал, на свадбата ќе дојде и шпанскиот крал

Лајкови Шпанските медиуми објавија дека славниот тенисер Рафаел Надал (33) и неговата свршеница Марија Перели (31) ќе се венчаат на 19 октомври во еден мал град на брегот на Шпанија, Поленси. Двојката наводно го изнајмила целиот луксузен комплекс во градот, кој вклучува базени, приватни соби и хелиодром, пренесува „Мајорка дејли“. Поврзани постови

Баш кралска свадба за Надал

Баш кралска свадба за Надал

Рафаел Надал и Марија Перели најавија дека ќе се венчаат на 19 октомври, во шпанскиот град Поленси. Како што пишуваат шпанските медиуми, славниот пар го изнајмил целиот луксузен комплекс, во кој има и базени, приватни апартмани, па дури и хелиодром. Најавено е дека на свадбата ќе присуствува и шпанскиот крал Хуан Карлос, со кого Надал е и пријател

Се жени Рафаел Надал, на свадбата ќе дојде и шпанскиот крал

Се жени Рафаел Надал, на свадбата ќе дојде и шпанскиот крал

Шпанските медиуми објавија дека славниот тенисер Рафаел Надал (33) и неговата свршеница Марија Перели (31) ќе се венчаат на 19 октомври во еден мал град на брегот на Шпанија, Поленси. Двојката наводно го изнајмила целиот луксузен комплекс во градот, кој вклучува базени, приватни соби и хелиодром, пренесува „Мајорка дејли“. На свадбата треба да дојде

Се жени Рафаел Надал, на свадбата ќе дојде и шпанскиот крал

Се жени Рафаел Надал, на свадбата ќе дојде и шпанскиот крал

Шпанските медиуми објавија дека славниот тенисер Рафаел Надал (33) и неговата свршеница Марија Перели (31) ќе се венчаат на 19 октомври, во еден мал град на брегот на Шпанија, Поленси. Двојката, наводно, го изнајмила целиот луксузен комплекс во градот кој вклучува базени, приватни соби и хелиодром, пренесува „Мајорка дејли“. На свадбата треба да дојде

Се жени Рафаел Надал, на свадбата ќе дојде и шпанскиот крал

Се жени Рафаел Надал, на свадбата ќе дојде и шпанскиот крал

Шпанските медиуми објавија дека славниот тенисер Рафаел Надал (33) и неговата свршеница Марија Перели (31) ќе се венчаат на 19 октомври во еден мал град на брегот на Шпанија, Поленси. Двојката наводно го изнајмила целиот луксузен комплекс во градот, кој вклучува базени, приватни соби и хелиодром, пренесува „Мајорка дејли“. На свадбата треба да дојде

Кралот на Шпанија ќе биде гостин на свадбата на Рафаел Надал

Кралот на Шпанија ќе биде гостин на свадбата на Рафаел Надал

Шпанскиот крал ќе биде гостин на свадбата на тенисерот Рафаел Надал. Шпанецот ќе се венча со својата девојка Мариа Перљо по 14 годишна врска. Свадбата е планирана за 19. ноември во Поленса град на Мајорка, место кое се наоѓа во близина на крајбрежјето на земјата. По веридбата која се случи минатата година, ппанските медиуми шпекулираа дека Надал ќе

Се жени Рафаел Надал, на свадбата ќе дојде и шпанскиот крал

Се жени Рафаел Надал, на свадбата ќе дојде и шпанскиот крал

Шпанските медиуми објавија дека славниот тенисер Рафаел Надал (33) и неговата свршеница Марија Перели (31) ќе се венчаат на 19 октомври во еден мал град на брегот на Шпанија, Поленси. Двојката наводно го изнајмила целиот луксузен комплекс во градот, кој вклучува базени, приватни соби и хелиодром, пренесува „Мајорка дејли“. На свадбата треба да дојде