притисни ентер »

Јунајтед има резервна варијанта, ако не е Санчо тогаш ќе биде….
Јунајтед има резервна варијанта, ако не е Санчо тогаш ќе биде….

Јунајтед има резервна варијанта, ако не е Санчо тогаш ќе биде….

Екипата на Манчестер Јунајтед летово очигледно дека нема да се засили со Џејдон Санчо. Тоа е веќе извесно дека нема да се случи, но затоа пак на Олд Трафорд очигледно дека размислувале и за ваков развој на настаните. Имаат резервна варијанта, а таа се вика Федерико Киеза, напаѓачот на Фиорентина. Ако и со него не се поклопат коцките што се вели, на

Јунајтед има резервна варијанта, ако не е Санчо тогаш ќе биде….

Јунајтед има резервна варијанта, ако не е Санчо тогаш ќе биде….

Екипата на Манчестер Јунајтед летово очигледно дека нема да се засили со Џејдон Санчо. Тоа е веќе извесно дека нема да се случи, но затоа пак на Олд Трафорд очигледно дека размислувале и за ваков развој на настаните. Имаат резервна варијанта, а таа се вика Федерико Киеза, напаѓачот на Фиорентина. Ако и со него не се поклопат коцките што се вели, на

Откако го пропушти Санчо, Јунајтед се сврте кон Даглас Коста

Откако го пропушти Санчо, Јунајтед се сврте кон Даглас Коста

Манчестер јунајтед има желба да го земе крилото на Јувентус Далгас Коста, откако „црвените ѓаволи” не успеаја да ја привлечат sвездата на Борусија Дортмунд, Џејден Санчо. „Жолто-црните” му дадоа на Јунајтед до денес да ги плати бараните 108 милиони фунти, но тоа никогаш не се случи и Санчо замина со своите соиграчи во тренинг-кампот во Швајцарија.

Откако го пропушти Санчо, Јунајтед се сврте кон Даглас Коста

Откако го пропушти Санчо, Јунајтед се сврте кон Даглас Коста

Манчестер јунајтед има желба да го земе крилото на Јувентус Далгас Коста, откако „црвените ѓаволи“ не успеаја да ја привлечат sвездата на Борусија Дортмунд, Џејден Санчо. „Жолто-црните“ му дадоа на Јунајтед до денес да ги плати бараните 108 милиони фунти, но тоа никогаш не се случи и Санчо замина со своите соиграчи во тренинг-кампот во Швајцарија.

Манчестер Јунајтед не тагува по Санчо туку веднаш најде дури - две замени за него!

Манчестер Јунајтед не тагува по Санчо туку веднаш најде дури - две замени за него!

Колку и да го посакуваа во своите редови, челните луѓе на Манчестер Јунајтед веќе се помирија со фактот дека нема да го видат Џејдон Санчо во своите редови, откако Борусија Дортмунд реши да го задржи и оваа сезона, поради што „ѓаволите“ почнаа да бараат друга солуција. И наместо една, тие најдоа две потенцијални замени за талентираниот фудбалер на

Манчестер јунајтед ќе се теши за Санчо со Киеза или Коста

Манчестер јунајтед ќе се теши за Санчо со Киеза или Коста

Двоецот од Серија А има далеку помала вредност на трансфер пазарот отколку Санчо, за кого „Црвените ѓаволи“ мораа да издвојат 100 милиони евра, веројатно е дека предност има талентираниот Киеза. Откако од врвот на Борусија Дортмунд испратија и официјално известување дека Џејдон Санчо останува во клубот, барем такви им се плановите, Манчестер јунајтед

Трансферот на Санчо пропадна, но Јунајтед има план Б

Трансферот на Санчо пропадна, но Јунајтед има план Б

Откако од Борусија Дортмунд стигна најава дека Џејдон Санчо ќе остане во клубот и наредната сезона, Манчестер Јунајтед мораше да го смени планот. Планот А беше Санчо, но кога тој пропадна – следува план Б. Како што пренесуваат бројни медиуми во Италија и Англија, тоа ќе биде младиот напаѓач на Фиорентина, Федерико Киеса. „Планираме иднина со Санчо

Откако го пропушти Санчо, Јунајтед се сврте кон Даглас Коста

Откако го пропушти Санчо, Јунајтед се сврте кон Даглас Коста

Оле Гунар Солскјер ќе мора да бара уште еден офанзивен играч доколку газдите на „црвените ѓаволи“ не успеат да го убедат Дортмунд да го пушти својот играч. Така, сега Манчестер Јунајтед може да се сврти кон Даглас Коста. Бразилскиот крилен играч, најверојатно, ќе го напушти Јувентус ова лето, откако „старата дама“ подготвува чистка по елиминацијата