притисни ентер »

Рони О’Саливан го уништи Хамилтон: Тоа е исто како јас да играм на маса со поголем дупка
Рони О’Саливан го уништи Хамилтон: Тоа е исто како јас да играм на маса со поголем дупка

Рони О’Саливан го уништи Хамилтон: Тоа е исто како јас да играм на маса со поголем дупка

Луис Хамилтон стигна до седмата титула шампион во Формула 1. Возачот на Мерцедес на тој начин ја потврди својата доминација, но во очите на многумина неговите титули не значат премногу. Легендарниот Рони О’Саливан е еден од тие. Тој го повика Хамилтон доста. “Одлично е што Луис ја освои седмата титула, но ако вашиот болид на патеката е побрз од другите,

О’Саливен за седмата титула на Хамилтон: Исто е како ја да играм со поголеми дупки на масата

О’Саливен за седмата титула на Хамилтон: Исто е како ја да играм со поголеми дупки на масата

Луис Хамилтон стигна до седмата шампионска титула во Формула 1. Возачот на Мерцедес така ја потврди доминацијата, но во очите на многумина неговата титула не значи премногу. Легендарниот Рони’O Саливен е еден од оние кои имаат такво мислење. „Одлично е тоа што Луис ја освои седмата титула, но ако твојот автомобил е побрз од останатите тогаш можеш тоа

О’Саливен: На Хамилтон не му е место меѓу најдобрите спортисти на сите времиња

О’Саливен: На Хамилтон не му е место меѓу најдобрите спортисти на сите времиња

Најдобриот снукер играч во историјата, Рони О’Саливен не е сигурен дека Луис Хамилтон заслужува да биде во групата на најдобри спортисти во историјата. Тој смета дека освојување на седум титули во Формула 1 е големо достигнување, но покрај возачот голема улога тука има и возилото. „Тешко ми е да го одредам местото на Луис во историјата. Имам гледано

Рони О’Саливен не е воодушевен од Хамилтон: Доминира само поради својот болид

Рони О’Саливен не е воодушевен од Хамилтон: Доминира само поради својот болид

Големата снукер ѕвезда, Рони О’Саливен, признава дека неговиот сонародник Луис Хамилтон постигнал навистина неверојатен успех во Формула 1, но за него тоа не е доволно да го вклучи меѓу најдобрите спортисти на денешницата. Од „ракетата“ било побарано да направи избор на седум врвни спортисти, кои според него се над останатите на светската сцена, а