притисни ентер »

Австралиски новинар: Ѓоковиќ треба повторно да се депортира
Австралиски новинар: Ѓоковиќ треба повторно да се депортира

Австралиски новинар: Ѓоковиќ треба повторно да се депортира

Откако Ѓоковиќ го совлада Австралиецот Алекс де Минаур со 6:2, 6:1, 6:2, Мичел во радио програмата беше доста жесток: "Не сум голем познавач на тенисот. Се надевам дека Ѓоковиќ нема да победи на овогодинешниот Австралија опен. Српскиот тенисер не се однесуваше спортски кон Де Минаур по мечот, а тоа е сѐ поради она што се случи минатата година кога

Австралиски радио новинар: Новак Ѓоковиќ треба повторно да го депортираат

Австралиски радио новинар: Новак Ѓоковиќ треба повторно да го депортираат

Австралиски радио новинар: Новак Ѓоковиќ треба повторно да го депортираат Ф.К. Пред 5 минути фото: EPA-EFE/FAZRY ISMAIL Познатиот австралиски радио водител Нил Мичел отиде предалеку, откако побара од австралиската држава повторно да го депортира српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ , исто како и минатата година . Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber

Австралија Опен: Ѓоковиќ одушевен од својата игра, Де Минор депримиран

Австралија Опен: Ѓоковиќ одушевен од својата игра, Де Минор депримиран

Не знаев што да правам на теренот, призна австралискиот тенисер Алекс Де Минаор по многу лесниот пораз од Србинот Новак Ѓоковиќ во осминафиналето на Австралија Опен. Домашните навивачи во Мелбурн се надеваа дека Де Минор може да го стави во неволја првиот фаворит на овој Грен слем турнир, но ништо од тоа не се случи. Ѓоковиќ, кој девет пати го подигна

Ѓоковиќ рутински го помина Де Минар, загуби само пет гејма

Ѓоковиќ рутински го помина Де Минар, загуби само пет гејма

Новак Ѓоковиќ експрерно го победи Австралијанецот, Алекс Де Минар со 3-0 и се пласираше меѓу осумте најдобри на Австралија опен. Новак Ѓоковиќ експрерно го победи Австралијанецот, Алекс Де Минар со 3-0 и се пласираше меѓу осумте најдобри на Австралија опен. Српскиот тенисер одигра моќен меч, не се пожали на повреда и лесно, без никакви проблеми го

Ѓоковиќ: Не можам да кажам дека ми е жал

Ѓоковиќ: Не можам да кажам дека ми е жал

Новак Ѓоковиќ по победата над Алекс де Минор истакна дека тоа е неговиот најдобар меч оваа година. Ѓоковиќ за два часа го совлада Австралиецот со 6:2, 6:1, 6:2 и се пласираше во четвртфиналето на Австралија Опен. Првото прашање што го доби од Џим Куриер на теренот беше зошто беше толку убедлив? „Затоа што сакав“, рече Ѓоковиќ со насмевка, „Добро вечер

ВИДЕО | Ѓоковиќ го прегази „домаќинот“ Де Минор за четвртфинале на Австралија Опен

ВИДЕО | Ѓоковиќ го прегази „домаќинот“ Де Минор за четвртфинале на Австралија Опен

ВИДЕО | Ѓоковиќ го прегази „домаќинот“ Де Минор за четвртфинале на Австралија Опен С.Д Пред 33 секунди Фото: ATP Tour/Twitter Новак Ѓоковиќ лесно стигна до четвртфиналето на Австралија Опен откако денес беше убедлив против домашниот тенисер Де Минор . Ѓоковиќ славеше победа од 6:0 и тоа со 6:2, 6:1 и 6:2. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber

Моќен настап: Ѓоковиќ фуриозно до четвртфинале на Австралија Опен!

Моќен настап: Ѓоковиќ фуриозно до четвртфинале на Австралија Опен!

TOP free transfers on a BOSMAN rule 2023 ↓↓↓ Новак Ѓоковиќ лесно го победи домашниот тенисер Алекс Де Минор со 3:0 за пласман помеѓу најдобрите осум на Австралија Опен. За првпат од почетокот на Австралија Опен Ѓоковиќ немаше проблеми со повреда во нитуи еден момент. Доминираше Ѓоковиќ од почетокот до крајот и запиша победа во која изгуби само пет

Ѓоковиќ не се ни испоти против Де Минар, загуби само пет гејма

Ѓоковиќ не се ни испоти против Де Минар, загуби само пет гејма

Новак Ѓоковиќ експрерно го победи Австралијанецот, Алекс Де Минар со 3-0 и се пласираше меѓу осумте најдобри на Австралија опен. Српскиот тенисер одигра моќен меч, не се пожали на повреда и лесно, без никакви проблеми го победи противникот. Ѓоковиќ загуби само пет гејма во овој меч, првиот сет го доби со 6-2, вториот со 6-1, третиот со 6-2. Во четвртфиналето