притисни ентер »

Во Охрид дел од хотелите наплаќаат лежалки и за своите гости
Во Охрид дел од хотелите наплаќаат лежалки и за своите гости

Во Охрид дел од хотелите наплаќаат лежалки и за своите гости

Охрид и оваа летна сезона мета на критики од домашните туристи токму поради цените . Она што многумина ги изреволтира е тоа што дел од хотелите во макеоднскиот туристички бисер кои имаат сопствени плажи наплаќаат за лежалки и на своите гости сместени во хотелот. Цената е со попуст, за разлика од цента која ја плаќаат посетителите на плажата кои не

ТУРИСТИТЕ ШОКИРАНИ: Грците почнаа да наплаќаат и пешкири за на плажа

ТУРИСТИТЕ ШОКИРАНИ: Грците почнаа да наплаќаат и пешкири за на плажа

Во групата на „Фејсбук“  „Во живо од Грција“ се појави објава на турист која ги шокираше читателите. Познат хотел во Грција нуди необична услуга за изнајмување крпи за плажа. Тоа „задоволство“ чини едно семејство 150 евра за десет дена, тврди разочараниот турист. – Би сакал да го слушнам мислењето на другите и какво е правилото во другите хотели во

Платиле „ол инклузив“ во Охрид, ама хотелот пак им наплаќа лежалки и влез на базен

Платиле „ол инклузив“ во Охрид, ама хотелот пак им наплаќа лежалки и влез на базен

Дел од хотелите на охридското крајбрежје кои имаат сопствени плажи наплаќаат за лежалки и на своите гости сместени во хотелот, пренесува „Скопје инфо“, пренесувајќи поплаки од туристи сместени во хотел со „ол инклузив“ услуга. Бевме изненадени кога ни побараа да ни наплатат за лежалките на хотелската плажа, а бевме сместени во хотелот на база „all

ТУРИСТИТЕ ШОКИРАНИ И БЕСНИ: Грците почнаа да наплаќаат и пешкири за на плажа

ТУРИСТИТЕ ШОКИРАНИ И БЕСНИ: Грците почнаа да наплаќаат и пешкири за на плажа

Добивај вести на Viber Во групата на „Фејсбук“  „Во живо од Грција“ се појави објава на турист која ги шокираше читателите. Познат хотел во Грција нуди необична услуга за изнајмување крпи за плажа. Тоа „задоволство“ чини едно семејство 150 евра за десет дена, тврди разочараниот турист. - Би сакал да го слушнам мислењето на другите и какво е правилото