притисни ентер »

Ријана во блескава асиметрична креација на ...
Ријана во блескава асиметрична креација на ...

Ријана во блескава асиметрична креација на ...

Ријана блесна на ревијата со која ја претстави новата колекција Savage x Fenty во рамките на Њујоршката модна недела. 31-годишната дизајнерка носеше креација со еден ракав од Александар Воте и складни сандали. Со модното шоу, Ријана ја претстави колекцијата есен/зима 2019 година. Шоуто започна со музичка точка во која сите танчари носеа модели од Savage

Од поп-ѕвезда до топ-дизајнерка: Ријана на Модната недела во Њујорк

Од поп-ѕвезда до топ-дизајнерка: Ријана на Модната недела во Њујорк

САД – Поп-ѕвездата Ријана (31) не е актуелна со нов албум туку со нова модна колекција. Во рамки на модната недела во Њујорк, ѕвездата од Барбадос, со спектакуларно шоу  ја претстави новата колекција на нејзиниот бренд Savage x Fenty. Шоуто во Беркли арената во Бруклин го отворила лично Ријана со уште неколку модели кои стоеле во центарот на арената,