притисни ентер »

Феникс ја забележа 14. победа по ред
Феникс ја забележа 14. победа по ред

Феникс ја забележа 14. победа по ред

Екипата на Феникс санс ноќеска го совлада Кливленд кавалирс на негов терен со 120:115. За „Сонцата” ова е 14-та победа во низа. Санс последен пат беа поразени на 27 октомври од Сакраменто кингс, кога Харисон Барнс го постигна победничкиот удар со звукот на сирената. Вицешампионот на Западната конференција ја започна НБА-сезоната со една победа од четири

Феникс Санс ја забележа 14 победа по ред

Феникс Санс ја забележа 14 победа по ред

Екипата на Феникс санс ноќеска го совлада Кливленд кавалирс на негов терен со 120:115. За „Сонцата“ ова е 14-та победа во низа. Санс последен пат беа поразени на 27 октомври од Сакраменто кингс, кога Харисон Барнс го постигна победничкиот удар со звукот на сирената. Вицешампионот на Западната конференција ја започна НБА-сезоната со една победа од

Феникс ја забележа 14-тата победа по ред

Феникс ја забележа 14-тата победа по ред

Екипата на Феникс Санс ноќеска го совлада Кливленд Кавалирс на негов терен со 120:115 со што ја продолжи победничката серија. За „Сонцата“ ова е 14-та победа во низа. Санс последен пат беа поразени на 27 октомври од Сакраменто Кингс, кога Харисон Барнс го постигна победничкиот удар со звукот на сирената. Вицешампионот на Западната конференција ја започна

НБА преглед: Санс со 14-ти триумф во низа, Јута подобра во Оклахома Сити

НБА преглед: Санс со 14-ти триумф во низа, Јута подобра во Оклахома Сити

Феникс Санс ноќта кон четвртокот ги совладаа Кливленд Кавалирс на негов терен со 120:115. За Санс ова е 14-та победа во низа. Санс последен пат беа поразени на 27-ми октомври од Сакраменто Кингс, кога Харисон Барнс го постигна победничкиот кош со звукот на сирената. Вицешампионот на Западната конференција ја започна НБА-сезоната со една победа од четири

Феникс ја забележа 14. победа по ред

Феникс ја забележа 14. победа по ред

Екипата на Феникс санс ноќеска го совлада Кливленд кавалирс на негов терен со 120:115. За „Сонцата“ ова е 14-та победа во низа. Санс последен пат беа поразени на 27 октомври од Сакраменто кингс, кога Харисон Барнс го постигна победничкиот удар со звукот на сирената. Вицешампионот на Западната конференција ја започна НБА-сезоната со една победа од четири

Феникс ја забележа 14. победа по ред

Феникс ја забележа 14. победа по ред

Феникс ја забележа 14. победа по ред Екипата на Феникс санс ноќеска го совлада Кливленд кавалирс на негов терен со 120:115. За „Сонцата“ ова е 14-та победа во низа. Санс последен пат беа поразени на 27 октомври од Сакраменто кингс, кога Харисон Барнс го постигна победничкиот удар со звукот на сирената. Вицешампионот на Западната конференција ја започна

Феникс ја забележа 14. победа по ред

Феникс ја забележа 14. победа по ред

– Екипата на Феникс санс ноќеска го совлада Кливленд кавалирс на негов терен со 120:115. За „Сонцата“ ова е 14-та победа во низа. Санс последен пат беа поразени на 27 октомври од Сакраменто кингс, кога Харисон Барнс го постигна победничкиот удар со звукот на сирената. Вицешампионот на Западната конференција ја започна НБА-сезоната со една победа од