Изненадување во Мајами: Јапонецот Таро Даниел го елиминираше Зверев

Изненадување во Мајами: Јапонецот Таро Даниел го елиминираше Зверев С.Д Пред 36 секунди Фото: EPA-EFE/JOHN G. MABANGLO Изминатата ноќ во тенисот се играше на турнирот во Мајами, а Таро Даниел приреди изненадување елиминирајќи го Александар Зверев. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Јапонецот кој е 97. тенисер на АТП листата го совлада 15

Карлос Алкараз со експресен триумф во Мајами, пораз за Зверев

Светскиот тенисер број еден Карлос Алкараз победи во два сета со 6:0, 6:2, и за само еден час и шест минути го елиминира Факундо Бањис. Шпанецот на тој начин се пласираше во следната рунда на Мастерсот во Мајами, каде исто така ја брани титулата. Следен противник на најдобриот светски играч ќе биде српскиот тенисер Душан Лајовиќ, кој во два сета беше

Светскиот тенисер број еден Карлос Алкараз победи во два сета со 6:0, 6:2, и за само еден час и шест минути го елиминира Факундо Бањис. Шпанецот на тој начин се пласираше во следната рунда на Мастерсот во Мајами, каде исто така ја брани титулата. Добивај вести на вибер Следен противник на најдобриот светски играч ќе биде српскиот тенисер Душан Лајовиќ,

Алкараз во третото коло во Мајами, пораз на Зверев

Шпанскиот тенисер Карлос Алкараз, продолжува со одличните игри. Откако го освои Индијан Велс, младиот тенисер се пласираше во третото коло на Мастерсот во Мајами. Алкараз ноќеска после 66 минути рутински го совлада Банјис од Аргентина со 6-0 и 6-2. Интересно, во првиот сет Алкарас не изгуби ниту еден во гемовите во кои сервираше. Во вториот сет Шпанецот

Јапонец го декласира Зверев, Алкараз според планот во Мајами

Втората рунда на АТП турнирот во Мајами донесе изненадување, бидејќи јапонскиот тенисер Таро Даниел го шокира Александер Зверев со 2-0 (6-0, 6-4). Германскиот ас беше под нивото, не можеше да парира и си дозволи срамен пораз за час и 13 минути од 97. тенисер на АТП рангирањето. Даниел одигра неверојатен прв сет, со три брејка и перфектна игра покажа

Алкараз закажа меч против Лајовиќ, тежок пораз за Зверев во Мајами

Првиот тенисер на АТП-листата, Карлос Алкараз закажа дуел против Србинот Душан Лајовиќ во третото коло на Мастерсот во Мајами, додека во меѓувреме шокантен пораз доживеа Александер Зверев. Алкараз беше убедлив против Багнис и славеше со 6-0 и 6-2, додека Лајовиќ беше подобар од Креси со 2-0 во сетови, односно 6-4 и 7-6, па би можел да го врати Новак