притисни ентер »

Виц: Шишање
Виц: Шишање

Виц: Шишање

Share Tweet Share Share Email Comments Трпе влегува во продавница за мобилни и нервозно се обраќа: – Дај направете ми ги “ч”, “ш”, “џ” и “ж” нормално да ги читам. – Добро де господине не е никаков проблем… – Како не е проблем! Добивам СМС од жена ми која е фризерка “imam uste edno sisanje i ce dojdam”, а после 20 минути добивам СМС од соседот “Lele

Виц: Богатење на туѓи грешки е грев

Виц: Богатење на туѓи грешки е грев

Share Tweet Share Share Email Comments Перо го прашува попот: Оче, смее ли човек да се богати на туѓи грешки? Попот: Никако, Перо, тоа е грев. Перо: Тогаш, вратете ми ги 100-те евра кои ви ги платив за мојата венчавка. Advertisements Share Tweet Share Share Email

23 нови случаи на коронавирус во последното деноноќие

23 нови случаи на коронавирус во последното деноноќие

Share Tweet Share Share Email Comments Нови 23 граѓани се заразени од корона вирусот во последните 24 часа. Резултатот е добиен по изработени 702 тестови, информираат од Министерството за здравство. По градови новите случаи се распределени: Скопје – 12 Куманово – 4 Тетово – 4 Прилеп – 2 Неготино – 1 Со ова бкупниот број позитивни тестови во земјава

Владата денес треба да донесе одлука за препораката за карантински викенд

Владата денес треба да донесе одлука за препораката за карантински викенд

Share Tweet Share Share Email Comments Министерот за информатичко општество и администрација, Дамјан Манчевски вчера најави дека во текот на денешниот ден ќе има одлука на Владата каков полициски час ќе има викендов. „Сметам дека тоа што ќе произлезе од Кризниот штаб, од Комисијата за заразни болести и од владината седница ќе биде конечен став. Од

Виц: Стискање лимон

Виц: Стискање лимон

Share Tweet Share Share Email Comments Еден сопственик на кафеана бил многу силен. За да привлекува муштерии, објавил награден натпревар: Тој да истиска еден лимон, а ако некој успее да истиска дури само уште една капка, ќе добие 1000 евра. Бизнисот му тргнал многу добро, сите се обидувале, но никој не можел да ги земе парите… Но, еден ден во кафеаната

19 новозаразени и 4 починати пациенти од КОВИД-19 во последните 24 часа

19 новозаразени и 4 починати пациенти од КОВИД-19 во последните 24 часа

Share Tweet Share Share Email Comments Според податоците на Институтот за јавно здравје, во изминатото деноноќие во Македонија се регистрирани 16 оздравени пациенти, кои по градови се распоредени на следниот начин: – Скопје 7 – Куманово 1 – Тетово 3 – Велес 1 – Кочани 1 – Неготино 3 Во изминатите 24 часа направени се 512 тестирања, а регистрирани се

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ е категорично против карантински викенд

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ е категорично против карантински викенд

Share Tweet Share Share Email Comments Од опозициската ВМРО-ДПМНЕ категорично се изјаснија „против“ предлогот на Комисијата за заразни болести за 58 часовен карантин за претстстојниот продолжен викенд во кој се празнуваат Рамазан Бајрам и Св. Кирил и Методиј“. Во партиското соопштение стои дека е „нелогично да се најавува отворање на рестораните од