притисни ентер »

Угледниот Ди Марцио пренесува: Интер и Барса започнале преговори за Лаутаро Мартинез
Угледниот Ди Марцио пренесува: Интер и Барса започнале преговори за Лаутаро Мартинез

Угледниот Ди Марцио пренесува: Интер и Барса започнале преговори за Лаутаро Мартинез

Еден од најугледните италијански новинари, Џанлука Ди Марцио пренесува дека во моментов се започнати првични преговори помеѓу Интер и Барселона за услугите на Лаутаро Мартинез. Аргентинскиот напаѓач веќе подолг период се поврзува со тимот на Барселона каде би имал прилика да заигра со неговиот сонародник и еден од најдобрите играчи на сите времиња,