притисни ентер »

Лепа Брена во Скопје ќе пее на ист микрофон како Адел
Лепа Брена во Скопје ќе пее на ист микрофон како Адел

Лепа Брена во Скопје ќе пее на ист микрофон како Адел

Многу ми е драго што сум во Скопје, тука секогаш се чувствувам како дома. Се надевам  дека фановите ќе уживаат во концертот и дека заедно многу ќе се забавуваме – изјави популарната пејачка Лепа Брена, најавувајќи го својот концерт на 15. декември, во Вип Арена „Борис Трајковски“ во Скопје. – На концертот ќе пеам со микрофонот кој ми го подари мојот

што имаат само Брена и Адел?

што имаат само Брена и Адел?

Фолк-ѕвездата Лепа Брена денеска е во Скопје за да го најави големиот концерт со кој на 15 декември ќе одбележи 35 години од нејзината кариера. Расположена, на средбата со новинарите таа откри дека и на концертот во арената „Борис Трајковски“ ќе пее на скапиот микрофон што пред неколку месеци ѝ го подари сопругот Боба Живојиновиќ за 58. роденден. „Кога

Лепа Брена: Во Скопје ќе пеам на микрофонот што го има само Адел

Лепа Брена: Во Скопје ќе пеам на микрофонот што го има само Адел

Фолк-ѕвездата Лепа Брена денеска е во Скопје за да го најави големиот концерт со кој на 15 декември ќе одбележи 35 години од нејзината кариера. Расположена, на средбата со новинарите откри дека ќе пее на скапиот микрофон што пред неколку месеци ѝ го подари сопругот Боба Живојиновиќ за 58. роденден. „Кога ја слушнав Адел како пее на овој микрофон, каков

Лепа Брена: Во Скопје ќе пеам на микрофонот што го има само Адел

Лепа Брена: Во Скопје ќе пеам на микрофонот што го има само Адел

Балканската фолк-ѕвездата Лепа Брена денеска е во Скопје за да го најави големиот концерт со кој на 15 декември ќе одбележи 35 години од нејзината кариера. Расположена, на средбата со новинарите таа откри дека и на концертот во арената „Борис Трајковски“ ќе пее на скапиот микрофон што пред неколку месеци ѝ го подари сопругот Боба Живојиновиќ за 58

Лепа Брена го најави својот концерт

Лепа Брена го најави својот концерт

Популарната пејачка Лепа Брена, го најави својот концерт, кој ќе се одржи на петнаесетти декември, во Вип Арена „Борис Трајковски“ во Скопје. На вчерашната прес-конференција, Брена го најави концерт от кој е дел од турнејата по повод триесет и пет години естрадна кариера. Турнејата започнала во Лондон, а концертот во Скопје ќе биде подеднакво спектакуларен

КОШУЛА ВЕРСАЧЕ И КАУБОЈСКИ ЧИЗМИ: Лепа Брена пристигна во Скопје

КОШУЛА ВЕРСАЧЕ И КАУБОЈСКИ ЧИЗМИ: Лепа Брена пристигна во Скопје

Во кошула со дизајнерски потпис на Версаче, ѕвонести фармерки и каубојски чизми, Лепа Брена се појави на денешната прес-конференција во Скопје со која го најави концертот кој ќе се одржи на 15 декември во ВИП Арената „Борис Трајковски“. - Многу ми е драго што во Скопје ќе пеам на микрофонот кој ми го подари мојот сопруг Боба. Кога ја слушнав Адел како

КОШУЛА ВЕРСАЧЕ И КАУБОЈСКИ ЧИЗМИ: Лепа Брена пристигна во Скопје

КОШУЛА ВЕРСАЧЕ И КАУБОЈСКИ ЧИЗМИ: Лепа Брена пристигна во Скопје

Во кошула со дизајнерски потпис на Версаче, ѕвонести фармерки и каубојски чизми, Лепа Брена се појави на денешната прес-конференција во Скопје со која го најави концертот кој ќе се одржи на 15 декември во ВИП Арената „Борис Трајковски“... Погледнете ги сите детали на ЖЕНСКИ МАГАЗИН, ТУКА.

КОШУЛА ВЕРСАЧЕ И КАУБОЈСКИ ЧИЗМИ: Лепа Брена пристигна во Скопје

КОШУЛА ВЕРСАЧЕ И КАУБОЈСКИ ЧИЗМИ: Лепа Брена пристигна во Скопје

Во кошула со дизајнерски потпис на Версаче, ѕвонести фармерки и каубојски чизми, Лепа Брена се појави на денешната прес-конференција во Скопје со која го најави концертот кој ќе се одржи на 15 декември во ВИП Арената „Борис Трајковски“. – Многу ми е драго што во Скопје ќе пеам на микрофонот кој ми го подари мојот сопруг Боба. Кога ја слушнав Адел како

Лепа Брена доаѓа во Скопје

Лепа Брена доаѓа во Скопје

Балканскиот феномен Лепа Брена денес доаѓа во Скопје, на прес , за концертот што ќе се одржи на 15 декември во ВИП Арената, во организација на „Прагма продукција“. Таа е актуелна со албумот „Зар је важно дал се пева или пјева“, по кој е насловена новата турнеја. Во спотот за оваа песна, Брена носталгично се сеќава на Југославија и на времето на снимањето

Ова е најголемиот блам на Лепа Брена

Ова е најголемиот блам на Лепа Брена

На YouTube каналот секојдневно можеме да наидеме на секекви видеа. Но ова, во кое главна актерка е Лепа Брена од пред повеќе од 30 години, предизвикува смеење до солзи. Снимката не е со најдобар квалитет,но убаво се гледа како Брена играјќи ја подигнува ногата толку високо и брзо, па се удрира себе си. Но, тука приказната не завршува, тогаш уште млада,