притисни ентер »

Без мојот лекар нема да можев да ги освојам некои турнири
Без мојот лекар нема да можев да ги освојам некои турнири

Без мојот лекар нема да можев да ги освојам некои турнири

Третиот тенисер во светот Шпанецот Рафаел Надал, истакана дека му е многу благодарен на својот лекар Анхел Руиз Котор за се што направил, за него во текот на кариерата. Многуми на на Надал му предвисуваа крај на кариерата заради бројните повреди и начини на игра, но Шпанецот наскоро ќе наполни 35 – години и се уште е еден од најдобрите тенисери во

Надал: Без него немаше да победам на многу турнири

Надал: Без него немаше да победам на многу турнири

Шпанскиот тенисер, Рафаел Надал е на добар пат да се врати на терените, турнирите и тоа на оној во Монте Карло каде би требало да го има својот прв настап по Австралија Опен. Ова секако е добра вест за тенисот, сите љубители на овој спорт, но и за самиот Надал кој одлучи специјално да му се заблагодари на еден човек-тоа е неговиот лекар Анхел Руиз

Надал: Без него немаше да победам на многу турнири

Надал: Без него немаше да победам на многу турнири

Шпанскиот тенисер, Рафаел Надал е на добар пат да се врати на терените, турнирите и тоа на оној во Монте Карло каде би требало да го има својот прв настап по Австралија Опен. Ова секако е добра вест за тенисот, сите љубители на овој спорт, но и за самиот Надал кој одлучи специјално да му се заблагодари на еден човек-тоа е неговиот лекар Анхел Руиз

Надал не сака да игра егзибиција со Ѓоковиќ на новиот стадион на Реал Мадрид

Надал не сака да игра егзибиција со Ѓоковиќ на новиот стадион на Реал Мадрид

П оранешниот светски тениски рекет број еден, Шпанецот Рафаел Надал ја прифати поканата да одигра егзибиционен натпревар на отоварањето на реновираниот стадион на шпанскиот фудбалски клуб Реал Мадрис – „Сантијаго Бернабеу“ Шпанските медиуми пишуваат дека идејата е да се одигра тениски спектакл на кој ќе биде урнат рекордот по бројот на посерители,

Ѓоковиќ: Не сакам да се споредувам со Федерер и Надал

Ѓоковиќ: Не сакам да се споредувам со Федерер и Надал

Новак Ѓоковиќ е најдобриот тенисер на денешницата, а потврда за тоа се неговите резултати во изминатите неколку сезони. Никој не е блиску до него на АТП листата, ниту пак според бројката на освоени турнири. Србинот често е мета на критики на јавноста, поради своите ставови. Никогаш не крие што мисли и тоа го кажува, без разлика дали е во согласност

„Надал тренира напорно и ќе биде подготвен за Монте Карло“

„Надал тренира напорно и ќе биде подготвен за Монте Карло“

Вториот тенисер во светот, Рафаел Надал е во фаза на враќање во форма и ќе биде подготвен за сезоната на земја. Анхел Руиз Которо, докторот на Надал, изјави дека Рафа се чувствува добро. Шпанецот беше под знак прашалник, сепак последните лекарски анализи велат дека Рафа ќе биде максимално подготвен да се врати на теренот. „Надал тренира добро, тој

Ѓоковиќ: Не сакам да се споредувам со Федерер и Надал, нема смисла да се прави тоа

Ѓоковиќ: Не сакам да се споредувам со Федерер и Надал, нема смисла да се прави тоа

Новак Ѓоковиќ е најдобриот тенисер на денешницата, а потврда за тоа се неговите резултати во изминатите неколку сезони. Никој не е блиску до него на АТП листата, ниту пак според бројката на освоени турнири. Србинот често е мета на критики на јавноста, поради своите ставови. Никогаш не крие што мисли и тоа го кажува, без разлика дали е во согласност