притисни ентер »

Солени мини крофни без брашно: Идеален рецепт за домаќинки почетници – ќе ги сака целото семејство!
Солени мини крофни без брашно: Идеален рецепт за домаќинки почетници – ќе ги сака целото семејство!

Солени мини крофни без брашно: Идеален рецепт за домаќинки почетници – ќе ги сака целото семејство!

Крофните се јадат уште од античко време, но нивната подготовка сепак бара малку вештина. Сега ви пренесуваме поедноставен рецепт за мини солени крофни кои се прават без брашно. Состојки: 120 гр овесни снегулки 200 мл вода 40 мл масло 3 јајца 1/2 лажичка сол 1/4 лажичка мелен ѓумбир 1/3 лажичка мелен коријандер 1/3 лажичка италијански зачини Подготовка:

Солени мини крофни без брашно! Идеален рецепт за домаќинки почетници – ќе ги сака целото семејство (РЕЦЕПТ+ВИДЕО)

Солени мини крофни без брашно! Идеален рецепт за домаќинки почетници – ќе ги сака целото семејство (РЕЦЕПТ+ВИДЕО)

Крофните се јадат уште од античко време, но нивната подготовка сепак бара малку вештина. Сега ви пренесуваме поедноставен рецепт за мини солени крофни кои се прават без брашно. СОСТОЈКИ : 120 гр овесни снегулки 200 мл вода 40 мл масло 3 јајца 1/2 лажичка сол 1/4 лажичка мелен ѓумбир 1/3 лажичка мелен коријандер 1/3 лажичка италијански зачини Подготовка