притисни ентер »

ПРЕМИЕРА: Kia го претстави целосно-новиот Niro!
ПРЕМИЕРА: Kia го претстави целосно-новиот Niro!

ПРЕМИЕРА: Kia го претстави целосно-новиот Niro!

Новиот Niro ќе биде достапен со неколку погонски опции – ќе може да се нарача како хибрид, плаг-ин хибрид или како целосно-електрично возило. Дизајнерите на Kia го користеле HabaNiro концептот како инспирација за новиот Niro – и веднаш ќе кажеме дека серискиот продукт навистина ни се допаѓа. Дизајнот е футуристички без да биде екстремен, а ни се допаѓаат

Најавена нова Kia Niro

Најавена нова Kia Niro

Неколку затемнети тизер слики и кратка најава пристигнаа од Kia, кои потврдуваат дека новата, втора генерација на моделот Niro, ќе биде претставена подоцна тековната недела. Поточно, промоцијата ќе се одржи утре на 25 ноември на саемот во Сеул, но конкретни технички детали засега не се соопштени. Во секој случај, по пет години, актуелниот Niro добива

Со официјалeн тизер Kia го најави новиот Niro кој ќе биде поатрактивен од било кога / ВИДЕО

Со официјалeн тизер Kia го најави новиот Niro кој ќе биде поатрактивен од било кога / ВИДЕО

Kia објави сет тизер скици и видео на кое се прикажува втората генерација на моделот Nirо и го потврди времето на големата премиера – на Салонот за мобилност во Сеул на 25 ноември во 3:30 часот по наше време. Најновите скици од дизајнот на Nirо, кросовер сместен помеѓу Stonic и Sportage, откриваат необични LED фарови поставени ниско на предниот браник

Kia ја најави втората генерација на Niro – ќе дебитира на 25 ноември

Kia ја најави втората генерација на Niro – ќе дебитира на 25 ноември

Kia објави сет на скици и видео од втората генерација на моделот Niro, а официјалната промоција е планирана за 25 ноември на Seoul Mobility Show. SUV моделот од C-сегментот беше фатен на тестирање неколку пати во изминатата година, со првите видени во декември 2020 година. Прототипите постепено ја отфрлаа својата камуфлажа откривајќи дизајн кој е силно