притисни ентер »

Дерби на денот – Битката за Британија, Хрватска мора да ја победи Чешка
Дерби на денот – Битката за Британија, Хрватска мора да ја победи Чешка

Дерби на денот – Битката за Британија, Хрватска мора да ја победи Чешка

Денес на програмата на Европското првенство ќе се одиграат три натпревар. Во, Д-групата ќе биде комплетирано второто коло и ќе се одигра еден натпревар во Е-групата. Програмата ќе биде отворена во 15 часот, со натпреварот од Е-групата, помеѓу Шведска и Словачка. На стартот, Словација ја изненадија Полска (2:1), а Шевѓаните ја сочуваа мрежата во дуелот

Дерби на денот – Битката за Британија, Хрватска мора да ја победи Чешка

Дерби на денот – Битката за Британија, Хрватска мора да ја победи Чешка

Денес на програмата на Европското првенство ќе се одиграат три натпревар. Во, Д-групата ќе биде комплетирано второто коло и ќе се одигра еден натпревар во Е-групата. Програмата ќе биде отворена во 15 часот, со натпреварот од Е-групата, помеѓу Шведска и Словачка. На стартот, Словација ја изненадија Полска (2:1), а Шевѓаните ја сочуваа мрежата во дуелот

Дерби на денот – Битката за Британија, Хрватска мора да ја победи Чешка

Дерби на денот – Битката за Британија, Хрватска мора да ја победи Чешка

Денес на програмата на Европското првенство ќе се одиграат три натпревар. Во, Д-групата ќе биде комплетирано второто коло и ќе се одигра еден натпревар во Е-групата. Програмата ќе биде отворена во 15 часот, со натпреварот од Е-групата, помеѓу Шведска и Словачка. На стартот, Словација ја изненадија Полска (2:1), а Шевѓаните ја сочуваа мрежата во дуелот

Дерби на денот – Битката за Британија, Хрватска мора да ја победи Чешка

Дерби на денот – Битката за Британија, Хрватска мора да ја победи Чешка

Денес на програмата на Европското првенство ќе се одиграат три натпревар. Во, Д-групата ќе биде комплетирано второто коло и ќе се одигра еден натпревар во Е-групата. Програмата ќе биде отворена во 15 часот, со натпреварот од Е-групата, помеѓу Шведска и Словачка. На стартот, Словација ја изненадија Полска (2:1), а Шевѓаните ја сочуваа мрежата во дуелот

ЕУРО анализа: Англија – Шкотска, дерби во секоја слисла на зборот, на терен и на трибини

ЕУРО анализа: Англија – Шкотска, дерби во секоја слисла на зборот, на терен и на трибини

Големото дерби во петок ќе се одигра во вечерниот термин од 21:00 часот, кога на Вембли во Лондон ќе бијат битка Англија и Шкотска. Ова ќе биде дерби во секоја смисла на зборот. Двете соседни земји кои се дел од Обединетото Кралство, гаат големо ривалство низ историјата – и спортската и онаа другата и нема сомнеж дека на зелениот терен ќе следиме вистинска

Нерешено е таман за најголемото дерби во историјата на европскиот фудбал

Нерешено е таман за најголемото дерби во историјата на европскиот фудбал

Англија и Шкотска имаат фантастичен ривалитет што се протега во три века, а денеска на 115. меч типуваме дека ќе биде нерешено 6794 Шведска – Словачка (ЕП, 15 часот) И двете репрезентации одлично стартуваа во Е групата на Европското првенство и им одговара и реми за да ги задржат шансите за пласман во осминафиналето. Шведска ремизираше без голови против

ЕУРО 2020: На програмата најголемото островско дерби, Хрватска ќе се „вади“ со Чешка, Словачка по ново изненадување

ЕУРО 2020: На програмата најголемото островско дерби, Хрватска ќе се „вади“ со Чешка, Словачка по ново изненадување

По вчерашниот настап на Македонија и поразот од Украина, и после победата на Холандија со која и дефинитивно стана јасно дека нашиот национален тим е елиминиран од ЕУРО 2020, денеска на програмата три нови натпревари. Најинтересно ќе биде вечерва во 21 часот каде на Вембли во Лондон, се игра големото островско дерби меѓу Англија и Шкотска. Нивните