притисни ентер »

БМВ од кое застанува здивот...
БМВ од кое застанува здивот...

БМВ од кое застанува здивот...

После X5 M и X6 M, семејството „М“ на баварскиот гигант се проширува на уште еден модел - M8 Gran Coupe. За погонот на M8 Gran Coupe и M8 Gran Coupe Competition е задолжен 4,4-литарскиот твин-турбо V8 агрегат. „Обичниот“ M8 Gran Coupe развива 607 коњски сили и 752 Nm максимален обртен момент, додека пак M8 Gran Coupe Competition располага со 625 коњски

Величествен од секој агол: BMW M8 Gran Coupe

Величествен од секој агол: BMW M8 Gran Coupe

По купето и кабриолетот, сега на сцена стапува и M8 Gran Coup, односно големото купе со четири врати. Со овој величествен модел BMW цели да му конкурира на „комшискиот“ Mercedes-AMG GT63 4-Door. Под хаубата на овој елегантен ѕвер се наоѓа 4,4-литарски твин-турбо V8 мотор што доаѓа во две изданија. Послабото располага со 600 коњски сили, додека помоќното

BMW M8 Competition Gran Coupe

BMW M8 Competition Gran Coupe

Моќно ергеле од 625 жешки ждребиња се елемент што обезбедува моќ на патиштата… Баварците точно на полноќ, во ноќта вторник кон среда, ја претставија најмоќната Gran Coupé изведба. Прекрасната силуета под долгиот капак на моторот донесува 4 60 kW, поточно 625 KS . Моќниот бензински агрегат со осум цилиндри кои се поставени во форма на латинската буква

BMW M8 Gran Coupe дебитира со моќен V8

BMW M8 Gran Coupe дебитира со моќен V8

4,4 литарскиот V8 кај BMW M8 Gran Coupe испорачува 600 КС, а моќноста расте на 625 КС кај BMW M8 Competition Gran Coupe BMW го претстави новиот M8 Gran Coupe, кој покрај стандардната, доаѓа и во Competition изведба. Двете верзии се погонувани од 4,4 литарскиот V8 мотор, кој кај стандардниот модел испорачува моќност од 600 коњски сили и вртежен момент