притисни ентер »

Христијан Бузалковски ги освои првите бодови на Алпе Адриа!
Христијан Бузалковски ги освои првите бодови на Алпе Адриа!

Христијан Бузалковски ги освои првите бодови на Алпе Адриа!

Христијан Бузалковски со својот Team Seventy One, викендов настапи на третата и четвртата трка од Алпе Адриа Европскиот шампионат, кој што се возеше на добро познатата светстка патека ТТ Асен, Холандија оствари одличен резултат. Нашиот најмлад и најуспешен натпреварувач во брзински моторциклизам во конкуренција од 40 возачи, на првата трка стартуваше