притисни ентер »

Ким Кардашијан има двојничка во Струга! Запознајте ја атрактивната Теодора
Ким Кардашијан има двојничка во Струга! Запознајте ја атрактивната Теодора

Ким Кардашијан има двојничка во Струга! Запознајте ја атрактивната Теодора

Стружанката Мартиноска вели дека и годат споредбите со реалити-ѕвездата! Ако во светот има некаков избор за двојничка на познатата Ким Кардашијан , тогаш боите на нашата земја би требало да ги брани стружанката Теодора Мартиноска. Ако се прашувате зошто токму Теодора, тогаш е потребно да ги разгледате нејзините фотографии на Инстаграм и се ќе ви стане

Жените ја мразеа оваа боја, но сфатија дека не се во право: Оваа нијанса ќе ви даде побогат изглед

Жените ја мразеа оваа боја, но сфатија дека не се во право: Оваа нијанса ќе ви даде побогат изглед

Оваа сезона најпопуларна е бојата што неправедно беше запоставена многу години: темнокафеавата боја, односно топлата и богата нијанса на чоколадо која конечно ги дочека своите пет минути. Комбинирајте темнокафеава боја со кремови панталони во цигарет крој бидејќи оваа комбинација е класична и едноставна и изгледа деловно и елегантно. Темнокафениот

Улична мода само за храбри!

Улична мода само за храбри!

Овие комбинации само храбрите девојки ќе се обидат да ги носат. Актуелните модни трендови, според мислењето на жените кои преферираат класика, се основаат на спојувањето на неспојливото. Но, доколку сте една од оние дами кои слепо ги пратат новите трендови, еве ви неколку модни комбинации кои морате да ги имате за да го постигнете совршениот „street

Хеланките се враќаат во мода: Следете го ова правило за да не направите погрешна комбинација

Хеланките се враќаат во мода: Следете го ова правило за да не направите погрешна комбинација

Хеланките се исклучително практични и лесно се вклопуваат во разни комбинации, но можат да бидат и многу ризично парче облека. Тие се доволно тесни за убаво да ги истакнат нозете, но нема да ве стегаат и се многу удобни, па можете да ги комбинирате со речиси секоја друга облека. Но, ако прекршите едно правило, хеланките можат да ви го уништат целиот

Шелфи е новиот тренд во уредувањето на ентериерот

Шелфи е новиот тренд во уредувањето на ентериерот

Шелфи (shelfie) e новиот тренд во уредувањето на домот што го преплави Инстаграм, а сè што ви треба за да го уредите просторот на ваков начин е полица со неколку интересни детали која се вклопува во вашиот ентериер. Терминот „shelfie“ е комбинација од англискиот збор „shelf“ што значи полица и од популарниот збор „selfie“ (селфи). Овој нов тренд на