притисни ентер »

Прв во историјата: Премиера за BMW M3 Touring! / ФОТО+ВИДЕО
Прв во историјата: Премиера за BMW M3 Touring! / ФОТО+ВИДЕО

Прв во историјата: Премиера за BMW M3 Touring! / ФОТО+ВИДЕО

BMW на светот му го претстави еден од најбрзите и најпосакуваните каравани на денешницата. Новиот M3 Touring има багажник од 500 до 1.510 литри. Оваа информација некако сама по себе се наметнува како прва од едноставна причина – зошто некој би купил М3 во караван верзија, ако не поради багажникот и практичноста. Намалената побарувачка за седани во

Конечно пристигна караванот „BMW M3“ (ФОТО/ВИДЕО)

Конечно пристигна караванот „BMW M3“ (ФОТО/ВИДЕО)

Долго најавуваниот ривал на „Audi RS4 Avant“ и на „Mercedes AMG C63 Estate“ ја виде светлината на денот. Вљубениците во „BMW“ со години сакаат седан „М3“ со високи перформанси. По многубројните најави, баварскиот производител конечно го претстави „M3 Touring“. Моќниот караван под хаубата го крие познатиот твин-турбо 3.0-литарски шестцилиндарец кој

БМВ го претстави новиот караван со 510 КС и 500 литри багажник

БМВ го претстави новиот караван со 510 КС и 500 литри багажник

M3 Touring е навистина најпрактичниот M3. И најудобен. Но, тоа не значи дека ќе го видите често на паркинзите во трговските центри и пазари. Сепак, станува збор за автомобил кој стартува по цена од речиси 100.000 евра, а се нуди исклучиво во изданието Competition. Последново значи дека неговиот 3.0 шестцилиндричен мотор испорачува 510 КС и 650 Nm,

BMW го претстави M3 Touring

BMW го претстави M3 Touring

BMW официјално ја претстави караван верзијата на M3, традиционално наречена Touring. Попрактичната верзија на M3 нема да биде достапна на два од најважните пазари на BMW – Кина и Северна Америка. M3 Touring е достапен само во верзијата Competition, што значи 503 коњски сили, што доаѓа од добро познатиот 3-литарски линиски 6-цилиндричен бензински мотор

ПРЕМИЕРА: BMW M3 Touring е практична ракета со 510 коњски сили и огромен багажник!

ПРЕМИЕРА: BMW M3 Touring е практична ракета со 510 коњски сили и огромен багажник!

BMW веќе подолго време го најавува новиот M3 Touring, кој е базиран на моќниот M3 Competition и доаѓа со истиот 3-литарски турбо-бензинец со 510 коњски сили! BMW конечно има вистински конкурент за Audi RS4 и Mercedes-AMG C63 Avant – и доаѓа во форма на новиот M3 Touring. Поставен врз основата на M3 Competition, моќниот караван го добива истиот 3-литарски