притисни ентер »

Дурант ќе ги пропушти и следните два натпревара со Портланд
Дурант ќе ги пропушти и следните два натпревара со Портланд

Дурант ќе ги пропушти и следните два натпревара со Портланд

Кошаркарот на Голден стејт, Кевин Дурант нема да може да му помогне на тимот и на третиот и четвртиот натпревар од финалната серија во плејофот на Западната конференција против Портланд. Триесет годишниот Американец се уште се опоравува од повредата добиена на петтиот натпревар со Хјустон, објави „ЕСПН“. Во досегашните настапи во плејофот, Дурант во

Кевин Дурант ги пропушта следните два натпревари од финалето на Западот

Кевин Дурант ги пропушта следните два натпревари од финалето на Западот

Кевин Дурант поради повреда нема да патува за Орегон, каде што ќе се играат следните два натпревари од финалната серија во Западната конференција, меѓу Голден Стејт и Портланд, потврде генералниот менаџер на „Вориорс“, Боб Мајерс. Дурант одлично се опоравува, но на нови прегледи ќе мора да оди за седум дена, што значи дека би можел да го пропушти евентуално

Дурант ќе ги пропушти и следните два натпревара со Портланд

Дурант ќе ги пропушти и следните два натпревара со Портланд

Кошаркарот на Голден стејт, Кевин Дурант нема да може да му помогне на тимот и на третиот и четвртиот натпревар од финалната серија во плејофот на Западната конференција против Портланд. Триесет годишниот Американец се уште се опоравува од повредата добиена на петтиот натпревар со Хјустон, објави „ЕСПН“. Во досегашните настапи во плејофот, Дурант во

Дурант ќе ги пропушти и следните два натпревара со Портланд

Дурант ќе ги пропушти и следните два натпревара со Портланд

Дурант ќе ги пропушти и следните два натпревара со Портланд Кошаркарот на Голден стејт, Кевин Дурант нема да може да му помогне на тимот и на третиот и четвртиот натпревар од финалната серија во плејофот на Западната конференција против Портланд. Триесет годишниот Американец се уште се опоравува од повредата добиена на петтиот натпревар со Хјустон,

Дурант ќе ги пропушти и следните два натпревара со Портланд

Дурант ќе ги пропушти и следните два натпревара со Портланд

Кошаркарот на Голден стејт, Кевин Дурант нема да може да му помогне на тимот и на третиот и четвртиот натпревар од финалната серија во плејофот на Западната конференција против Портланд. Триесет годишниот Американец се уште се опоравува од повредата добиена на петтиот натпревар со Хјустон, објави „ЕСПН“. Во досегашните настапи во плејофот, Дурант во

Дурант ќе ги пропушти и следните два натпревара со Портланд

Дурант ќе ги пропушти и следните два натпревара со Портланд

Кошаркарот на Голден стејт, Кевин Дурант нема да може да му помогне на тимот и на третиот и четвртиот натпревар од финалната серија во плејофот на Западната конференција против Портланд. Оукленд, 17 мај 2019 (МИА) – Кошаркарот на Голден стејт, Кевин Дурант нема да може да му помогне на тимот и на третиот и четвртиот натпревар од финалната серија во

Дурант ќе ги пропушти и следните два натпревара со Портланд

Дурант ќе ги пропушти и следните два натпревара со Портланд

Кошаркарот на Голден стејт, Кевин Дурант нема да може да му помогне на тимот и на третиот и четвртиот натпревар од финалната серија во плејофот на Западната конференција против Портланд. Триесет годишниот Американец се уште се опоравува од повредата добиена на петтиот натпревар со Хјустон, објави „ЕСПН“. Во досегашните настапи во плејофот, Дурант во

Среќа измиксана со тага – Дурант не игра ни во Портланд

Среќа измиксана со тага – Дурант не игра ни во Портланд

фото: Yahoo Голден Стејт води со 2:0 во финалната серија од Западната конференција, но кратко по втората победа стигнаа непријатни вести за бранителот на титулата. Еден од најдобрите играчи во екипата и МВП на финалето во 2017 и 2018 година Кевин Дурант нема да игра ни на третиот и четвртиот меч против Портланд што се играат во Орегон. Тоа значи дека

„Воините“ без Дурант и на вториот финален меч против Портланд

„Воините“ без Дурант и на вториот финален меч против Портланд

Крилниот кошаркар на Голден Стејт Вориорс, Кевин Дурант дефинитивно нема да биде дел од тимот на „воините“ и на вториот натпревар од финалето на Западот против Портланд Траил Блејзерс. Најдобриот играч на тимот од Калифорнија и понатаму заздравува од повредата на листот, која ја здоби на петтиот натпревар од полуфиналето против Хјустон Рокетс. Кевин