притисни ентер »

Синот на Петар Наумоски потпиша за - Напредак од Алексинац!
Синот на Петар Наумоски потпиша за - Напредак од Алексинац!

Синот на Петар Наумоски потпиша за - Напредак од Алексинац!

Синот на легендарниот македонски кошаркар, Петар Наумоски, Адријан, следната сезона ќе игра во српската кошаркарска лига за тимот на Напредак од Алексинац, кој влезе во тоа натпреварување минатата сезона. Адријан е роден во Тревизо (Италија) во 2001 година, додека неговиот татко играше за Бенетон. Тој е висок 196 сантиметри, а своето сениорско деби

Синот на Петар Наумоски направи трансфер во Србија

Синот на Петар Наумоски направи трансфер во Србија

Адриан Наумоски, синот на македонската кошаркарска легенда Петар Наумоски, направи трансфер и кариерата ќе ја продолжи во Србија. Наумоски, кој е роден во 2001 година, потпиша договор со Напредак од Алексинац. Бекот е висок 196 сантиметри, а минатата сезона ја мина во редовите на КК Вардар, каде одигра пет натпревари во Првата лига. Напредак Алексинац

Синот на Наумоски ќе мора да престане да биде Македонец ако сака да заигра за Италија!

Синот на Наумоски ќе мора да престане да биде Македонец ако сака да заигра за Италија!

Појавувањето на името на Михаил Наумоски, синот на најдобриот македонски кошаркар на 20. век, Петар Наумоски, на поширокиот список на селекторот на кадетската репрезентација на Италија ги вжешти страстите во кошаркарските кругови, особено што станува збор за голем талент кој поради ова одби да биде дел од селекцијата на Македонија која во моментов

КФМС со став за Наумоски, Боцевски: Беа уредно поканети, никогаш нема да дозволиме нашите таленти да играат за друга репрезентација

КФМС со став за Наумоски, Боцевски: Беа уредно поканети, никогаш нема да дозволиме нашите таленти да играат за друга репрезентација

Пишува: Марија Ковачева Додека нашата репрезентација до 16 години настапува на Европското првенство А Дивизија во јавноста излезе информација дека синот на некогашниот претседател на КФСМ, Петар Нумоски, Михал, добил покана да настапи за националниот тим на Италија, исто до 16 години. Оваа вест, но и самиот факт дека во конечниот состав на селекторот

Синот на Петар Наумоски ќе ги брани боите на Италија

Синот на Петар Наумоски ќе ги брани боите на Италија

Еден од најголемите таленти во македонската кошарка, Михаил Наумоски, наместо за нашиот национален тим доби покана во натамошниот дел од својата кариера да ги брани боите на Италија. Инаку, Михаил, кој е син на легендарниот македонски репрезентативец и поранешен претседател на Македонската кошаркарска федерација (МКФ), Петар Наумоски, веќе си обезбеди