притисни ентер »

Алиоски во Лидс добива соиграч од Реал Мадрид!
Алиоски во Лидс добива соиграч од Реал Мадрид!

Алиоски во Лидс добива соиграч од Реал Мадрид!

Според англиските медиуми, Лидс Јунајтед е на прагот да ангажира засилување од Реал Мадрид. Имено, искусниот 32-годишен голман Кико Касиља во следните денови ќе ги направи лекарските прегледи и ќе потпише договор со екипата од „Еланд Роуд“ и ќе му стане соиграч на нашиот репрезентативец Езџан Алиоски. Лидс ќе ги откупи последните 18 месеци од неговиот

Лидс и Алиоски добиваат засилување од Реал Мадрид

Лидс и Алиоски добиваат засилување од Реал Мадрид

Екипата на Лидс во оваа сезона има високи амбиции и под водство нa Марсело Биелса сака да се врати во Премиер лигата и тоа по пауза од 15 години. Засега тоа добро им оди на Езџан Алиоски и соиграчите и се на првото место на табелата, но аргентинскиот стратег Биелса е свесен дека допрва претстијат вистинските предизвици и затоа сака да засили една позиција

Биелса сака ново засилување: Алиоски добива соиграч од Реал Мадрид!?

Биелса сака ново засилување: Алиоски добива соиграч од Реал Мадрид!?

Лидс сезонава игра фантастично под водство на тренерот Марсело Биелса, па тие по многу години конечно се сериозен кандидат за промоција во Премиерлигата. Екипата на македонскиот репрезентативец Езгјан Алиоски сака да се засили за продолжение на сезоната, а како приоритет е поставено барањето на нов голман, кој би можел да пристигне од Реал Мадрид.

Лидс не се шегува – Алиоски добива соиграч од Реал Мадрид

Лидс не се шегува – Алиоски добива соиграч од Реал Мадрид

Македонскиот репрезентативец Езгјан Алиоски наскоро може да добие соиграч од Реал Мадри. Според најавите во англиските медиуми, англискиот клуб сака во зимскиот преоден рок дополнително да го засили тимот за да го задржи првото место во Чемпионшип дивизијата, а главна ивеестиција на клубот ќе биде третиот голман на Реал Мадрид, Кико Касиља. Лидс јунајтед 

Во Лидс се сериозни: Алиоски за соиграч наскоро добива играч на Реал Мадрид

Во Лидс се сериозни: Алиоски за соиграч наскоро добива играч на Реал Мадрид

Tимот на Лидс оваа сезона го игра веројатно најдобриот фудбал во изминатите десетина години и изгледа дека се на чекор конечно да се вратат во Премиер лигата. Лидс некогаш беше клуб кој редовно играше во Лигата на шампионите, но после испаѓањето од Премиер лигата не успеаа да се вратат во елитниот ранг. Меѓутоа оваа сезона Лидс каде што настапува и

Биелса има генијален план за Лидс: Алиоски добива соиграч од Реал Мадрид!?

Биелса има генијален план за Лидс: Алиоски добива соиграч од Реал Мадрид!?

Лидс јунајтед сезонава игра прекрасно и се наоѓа на праг да се врати конечно во англиската Премиерлига. Лидс во минатото беше клуб, кој играше во Премиерлигата, но по испаѓањето не успеаа да се вратат. Меѓутоа, оваа сезона Марсело Биелса направи екипа за лов на место кое носи токму таму. Англискиот клуб во јануари ќе се засили за да го одржи првото

Лидс и Алиоски добиваат засилување од Реал Мадрид

Лидс и Алиоски добиваат засилување од Реал Мадрид

Екипата на Лидс во оваа сезона има високи амбиции и под водство нa Марсело Биелса сака да се врати во Премиер лигата и тоа по пауза од 15 годинi. Засега тоа добро им оди на Езџан Алиоски и соиграчите и се на првото место на табелата, но аргентинскиот стратег Биелса е свесен дека допрва претстијат вистинските предизвици и затоа сака да засили една позиција

Лидс не се шегува: Алиоски ќе добие соиграч од Реал Мадрид

Лидс не се шегува: Алиоски ќе добие соиграч од Реал Мадрид

По долго време, Лидс Јунајтед е на пат да се врати во Премиер лигата каде со успех настапуваше до пред повеќе од една деценија. Тимот од Иланд роуд е убедливо на првото место во Чемпионшип дивизијата иако до крајот на сезоната има да се игра уште многу. За дополнително да си ги зголеми шансите за место во елитата, раководството на Лидс Јунајтед се